Kredyt na spłatę ZUS i US

Niezależnie od tego, czy firma osiąga jakiekolwiek dochody, czy nie, składki ZUS i podatki są czymś, z czego musi wywiązać się każdy przedsiębiorca. W okresie, kiedy na usługi lub produkty jest mniejszy popyt, albo firma krótko funkcjonuje na rynku, płynność finansowa może być problematyczna. Wtedy dzieli nas tylko krok od długów w instytucjach państwowych.

 

Mając zaległości w ZUS i US, musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Mając świadomość tego, że w najbliższym czasie czekają nas kłopoty finansowe, warto już wcześniej pomyśleć o tym, jak im przeciwdziałać i zabezpieczyć się finansowo. Zupełnie naturalne jest to, że kiedy brakuje pieniędzy, odwiedzamy bank i składamy wniosek o kredyt. Niestety nie w każdym przypadku możliwe jest pozyskanie wsparcia w banku. I właśnie w takich pozornie sytuacjach bez wyjścia pomagamy uzyskać finansowanie. Co powinniśmy wiedzieć na temat pomocy przy zaległościach w urzędach i jakie mamy szanse na pożyczkę?

Kredyt na spłatę ZUS i US – co zapewniamy?

  • jasne i przejrzyste warunki bez ukrytych kosztów
  • indywidualne podejście do każdej sprawy
  • możliwość pożyczenia dużej sumy – aż do 500 000 PLN
  • niskie oprocentowanie oparte o stałą marżę
  • minimum formalności – bez zbędnych zaświadczeń konieczności wykazywania dochodu
  • kwota kredytu aż do 500 000 PLN!
  • Marża kredytu od 3,5%
  • Okres kredytowania do 144 miesięc
  • Zdolność kredytowa liczona w oparciu o przychód a nie dochód
  • Bez zbędnych ubezpieczeń

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 11,54%, całkowita kwota kredytu(bez kredytowanych kosztów) 60 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 82 200,96 zł, oprocentowanie zmienne 8,49% w skali roku, całkowity koszt kredytu 22 200,96 zł (w tym prowizja 7% – 4 200 zł, odsetki 18 000,96 zł), 72 rat miesięcznych rat równych w wysokości 1 141,68 zł. Kalkulacja została wykonana na dzień 08.05.2018. r. na reprezentatywnym przykładzie

Jakie są konsekwencje zalegania w ZUS i US?

Każde zaległe zobowiązanie wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, ale w przypadku ZUS i US są one wyjątkowo dotkliwe. Oczywiście musimy liczyć się z karnymi odsetkami, które każdego dnia będą się powiększać. Możemy trafić do bazy dłużników a w księdze wieczystej nieruchomości, jaką posiadamy, może być wpis do hipoteki. Pojawią się też trudności z uzyskaniem kredytu. Oprócz tego ZUS i US mogą zająć nasze rachunki bankowe, więc nie będziemy mogli ani wypłacić wynagrodzenia pracownikom, ani inwestować w dalszy rozwój i poszerzanie oferty. Będziemy też wykluczeni ze startowania w przetargach.

Dlaczego kredyt na spłatę ZUS i US trudno dostać w banku?

Przede wszystkim chodzi tutaj o specyfikę przepisów, jakimi kierują się wszystkie banki. Na ich podstawie każdy klient, który składa wniosek o kredyt, jest bardzo dokładnie sprawdzany. W przypadku firm wymogów, jakie trzeba spełnić, jest jeszcze więcej, niż kiedy o pieniądze starają się osoby prywatne. Bank dokładnie sprawdzi naszą historię kredytową i zadłużenia w BIK. Weźmie pod uwagę płynność finansową, to, czy składki są płacone terminowo. Ważne jest również, jak długo firma jest na rynku. Każdy z tych punktów może być problematyczny. Jeśli mamy kłopoty finansowe, to nasza płynność finansowa jest wątpliwa. Nie mówiąc już o tym, że nie uzyskamy pieniędzy, jeśli mamy zaległości w instytucjach państwowych. A do tego nasza firma może być młoda. Wszystko to nas eliminuje i możemy być pewni, że odejdziemy z kwitkiem. Pomimo tego, że tak wiele banków reklamuje się, że ma atrakcyjne oferty dla firm, to są one dostępne tylko dla części przedsiębiorców.

Dlaczego łatwiej dostać pożyczkę na spłatę ZUS i US w firmie pożyczkowej?

W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe nie muszą trzymać się zapisów prawa bankowego. To daje znacznie większą elastyczność, co oznacza, że pieniądze są łatwiej osiągalne. Oferty firm pożyczkowych nieustannie się poszerzają, a wśród nich jest coraz więcej opcji pożyczek dla prowadzących działalność gospodarczą. Decydując się na współpracę z instytucją pozabankową, nie musimy się obawiać tego, że firma będzie tak szczegółowo prześwietlona, jak w banku. Nie jest ważne to, czy mamy działalność dzień, miesiąc, czy rok. Tak samo wygląda, jeśli chodzi o chwilowe kłopoty w opłacaniu składek. Takie tymczasowe rozwiązanie w kolejnym etapie pomaga uzyskać kredyt bankowy na znacznie warunkach cenowych.

Jakie warunki trzeba spełnić i ile się czeka na pieniądze?

Chociaż pożyczki dla firm nie są jeszcze dostępne w ofercie każdej instytucji pozabankowej, to warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, są podobne do tych, jakie dotyczą osoby prywatnej. Należy wypełnić wniosek, przedłożyć wymagane dokumenty, a następnie czekać na weryfikację i pieniądze. Formalności są okrojone, więc to doskonała propozycja, jeśli potrzebujemy pieniędzy szybko. Biorąc pod uwagę poważne konsekwencje zaległości w urzędach, czas ma duże znaczenie. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę bez BIK, może się okazać, że konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie na przykład w postaci nieruchomości. O przyznaniu pożyczki będzie decydować nasza zdolność kredytowa. O ile w banku bierze się pod uwagę nasz dochód, czyli kwotę netto po odliczeniu wszystkich podatków i składek, o tyle dla firmy pożyczkowej ważny jest przychód, więc nasza ocena zdolności kredytowej będzie lepsza.

Dlaczego warto wziąć kredyt na spłatę ZUS i US?

Pierwszą zaletą, jaka się nasuwa, jest szybkość, z jaką można otrzymać pieniądze i niewielkie formalności, ale korzyści jest znacznie więcej. Przede wszystkim możemy liczyć na indywidualne podejście i przejrzyste warunki. Możemy pożyczyć kwotę sięgającą nawet 500 000 PLN, a zobowiązanie może być rozłożone nawet na 144 miesiące. Nie trzeba się przy tym obawiać horrendalnych kosztów, finansowanie pozabankowe ma tu funkcję pomostowego dzięki czemu ostateczna cena finansowania jest zbliżona do kredytu bankowego. O przyznaniu pożyczki decyduje przychód, a nie dochód. Nie musimy też decydować się na dodatkowe ubezpieczenia. Poza tym, że weźmiemy pieniądze na spłatę zobowiązań w ZUS i US, docelowo możemy rozważyć złożenie wniosku na większą kwotę, która będzie na rozwój działalności.

Oblicz, ile wyniesie rata Twojego kredytu, jak długo będziesz spłacać zadłużenie, i ile zapłacisz odsetek!