Pożyczka bez BIK

Brak możliwości współpracy z bankiem ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową czy negatywną historię kredytową nie przekreśla Twoich szans na uzyskanie finansowego wsparcia. Na rynku usług finansowych funkcjonują pożyczki pozabankowe bez BIK i trzeba przyznać, że cieszą się coraz większą popularnością. Dowiedz się o nich więcej już teraz.

 

Biuro Informacji Kredytowej prowadzi rejestr dłużników. W raporcie, który może być pobrany przez każdego kredytobiorcę, bank czy instytucję pozabankową figurują wszystkie informacje o zaciągniętych zobowiązaniach oraz formie ich spłaty. Raport uwzględnia wszystkie opóźnienia w regulowaniu miesięcznych rat i przeterminowane płatności. Takie dane przyczyniają się do negatywnej historii kredytowej i praktycznie przekreślają szansę na uzyskanie kredytu bankowego. Trzeba wiedzieć, że każda instytucja bankowa dokładnie weryfikuje zdolność kredytową potencjalnego klienta i decyduje się na współpracę tylko z w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi kredytobiorcami. Okazuje się także, że szans na kredyt w banku nie mają osoby, które generują zbyt niskie dochody. Na szczęście wszystkie te przesłanki nie przyczyniają się do niemożności uzyskania finansowego wsparcia w ogóle. Z pomocą przychodzą doradcy finansowi, którzy wspierają w uzyskaniu tzw. trudnych kredytów oraz pożyczek pozabankowych bez BIK. Nie wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują raport Biura Informacji Kredytowej, a nierzadko pożyczki udzielane są tylko na dowód.

Pożyczka bez BIK przy minimum formalności

 

Dlaczego pożyczka pozabankowa udzielana jest tak szybko, a środki trafiają na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia, a nawet w 15 minut? Wszystko dlatego, że firmy pożyczkowe nie weryfikują wypłacalności swoich klientów aż tak skrupulatnie, jak banki. Najczęściej udzielają zobowiązania na sam dowód, nie generują raportów BIK, nie żądają zaświadczeń o zarobkach ani o formie zatrudnienia i nie analizują wpływów na konto. Dzięki temu proces sprawdzania wniosku o pożyczkę przebiega w błyskawicznym tempie. Warto również zaznaczyć, że większość zobowiązań pozabankowych udzielanych jest przez internet. Wystarczy, że potrzebujący finansowego wsparcia wypełni elektroniczny wniosek, aby otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

W przypadku szybkich pożyczek bez BIK minimalizowanie ryzyka niewypłacalności odbywa się poprzez udzielanie zobowiązań o niewielkiej wartości i z krótkim okresem spłaty.

Pożyczka bez BIK – charakterystyka ogólna

 

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a doskonałą alternatywą dla trudno dostępnych kredytów bankowych jest pożyczka pozabankowa bez BIK. Nic dziwnego, że coraz więcej potrzebujących “zastrzyku gotówki” ubiega się właśnie o takie wsparcie. Z tej formy finansowego wsparcia może korzystać każdy pełnoletni Polak, który tylko potrzebuje dodatkowych środków na dowolny cel. Firma pożyczkowa zupełnie nie ingeruje w to, na jaki cel przeznaczane są pożyczone pieniądze. Pożyczkobiorca dzięki takiemu wsparciu może spłacić różnego rodzaju zobowiązania, zaległe płatności albo realizować indywidualne potrzeby. Środki mogą zasilić domowy budżet, zostać przeznaczone na remont czy wakacje. Cel jest absolutnie dowolny.

Warto podkreślić, że pożyczkę pozabankową zaciąga się znacznie łatwiej, niż kredyt w banku. Wystarczy wniosek online i dowód osobisty, zaś z procesem wnioskowania poradzi sobie każdy potrzebujący. Po co więc starać się o wsparcie doświadczonych doradców? Okazuje się, że na rynku usług finansowych jest wiele różnych ofert, a każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami. Eksperci wspierają więc w wyborze tej najlepszej, najbardziej opłacalnej i atrakcyjnej, “szytej na miarę” indywidualnych potrzeb propozycji współpracy z firmą pożyczkową.

Jak działają doradcy finansowi?

 

Chociaż uzyskanie pożyczki bez BIK nie stanowi większego problemu, to już sama odmowa ze strony banku w ramach otrzymania kredytu bankowego bardzo często zniechęca potrzebujących finansowego wsparcia i ci rezygnują ze starania się o dodatkowe środki w innych instytucjach. Nie wszyscy potrafią również wybrać najlepszą ofertę, która będzie idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, biorąc pod uwagę mnogość różnych propozycji, jakie w każdym miesiącu pojawiają się na rynku.

Współpraca z doradcą finansowym pozwala:

 • skorzystać z “szytej na miarę” indywidualnych wymagań oferty firmy pożyczkowej,
 • uzyskać tanią pożyczkę,
 • uzyskać zobowiązanie bez zbędnych formalności,
 • otrzymać pieniądze jeszcze tego samego dnia.

Co więcej, doradca finansowy pomaga wypełnić elektroniczny wniosek i wspiera na każdym etapie spłaty zobowiązania. Dzięki temu klient odzyskuje płynność finansową i lepiej zarządza własnym budżetem, korzystając z optymalnie dopasowanej oferty pożyczkowej. To także świetna opcja dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, zarabiają zbyt mało, pozostają bez pracy albo na ich koncie figurują przeterminowane płatności (również te, które doprowadziły do zabezpieczenia komorniczego).

Kompendium wiedzy o BIK

 

Biuro Informacji Kredytowej prowadzi rejestr wszelkich zachowań kredytobiorców oraz pożyczkobiorców względem spłaty zaciągniętych zobowiązań. Odnotowuje nie tylko informacje o ilości czy rodzaju wziętych kredytów lub pożyczek, ale wskazuje również na charakter ich regulowania. Niestety, trzeba zaznaczyć, że w BIK znaleźć można zarówno te pozytywne, jak i negatywne dane. Jeśli klient banku czy firmy pożyczkowej spóźnia się z płatnościami rat albo na jego koncie figurują przeterminowane płatności, raczej nie będzie miał szans na współpracę z bankiem. Wtedy może skorzystać z pożyczki bez BIK w instytucji pozabankowej, która nie weryfikuje wiarygodności klienta na podstawie tego raportu, a więc nie posiada informacji o sytuacji finansowej czy utracie płynności finansowej pożyczkobiorcy.

Czy bank udziela pożyczki bez BIK?

 

Nie ma możliwości, aby bank mógł udzielić zobowiązanie kredytowe bez sprawdzenia zdolności kredytowej swojego potencjalnego klienta i wynika to nie tylko z indywidualnej polityki, jaką prowadzi w ramach współpracy z kredytobiorcami, ale również z przepisów prawa i norm unijnych. Weryfikacja zdolności kredytowej poprzez analizę raportu BIK czy sprawdzenie zaświadczenia o dochodach i stabilnym zatrudnieniu jest priorytetem, aby instytucja bankowa mogła zminimalizować ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta.

Podsumowując, jeśli masz negatywną historię kredytową albo nie masz zdolności kredytowej w wyniku niekorzystnych zapisów w raporcie Biura Informacji Kredytowej, raczej nie masz szans na współpracę z bankiem. Nie oznacza to oczywiście, że nie możesz w ogóle skorzystać z finansowego wsparcia.

 

Jak działają instytucje pozabankowe?

 

Firmy pożyczkowe udzielają pożyczki o niskiej wartości, które należy spłacić w krótkim okresie. Właśnie w ten sposób minimalizowane jest ryzyko niewypłacalności klienta. Dzięki temu z pożyczki może skorzystać również dłużnik czy osoba niepracująca, ponieważ instytucja pozabankowa weryfikuje jedynie tożsamość wnioskującego na podstawie dowodu osobistego.

Pamiętaj jednak, że każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami i niektóre z tych instytucji również generują raporty BIK. Aby móc skorzystać z pożyczki bez BIK, musisz najpierw sprawdzić, czy dana oferta przewiduje brak analizy raportu przed wydaniem decyzji o udzieleniu finansowego wsparcia.

 

Dla kogo są pożyczki bez BIK?

 

Jak potwierdzają eksperci rynku finansowego, o pożyczki bez BIK najczęściej wnioskują osoby, które:

 • nie mają zdolności kredytowej,
 • mają negatywną historię kredytową,
 • posiadają inne zobowiązania pozabankowe,
 • opóźniają płatności rat,
 • zalegają z regulowaniem należności,
 • mają długi,
 • chcą uzyskać finansowe wsparcie szybko i bez zbędnych formalności,
 • nie mogą skorzystać z oferty banków,
 • generują niskie dochody albo mają status osoby bezrobotnej.

 

Czy zawsze warto zaciągać pożyczkę bez BIK?

 

Jeśli nie masz szans na współpracę z bankiem, a dodatkowe środki są Ci niezbędne, pożyczka bez BIK może okazać się Twoją “ostatnią deską ratunku”. Z tej opcji finansowego wsparcia najczęściej korzystają osoby, które borykają się z niespodziewanymi wydatkami, osoby zadłużone oraz osoby, które nie generują dochodów.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pożyczki bez BIK oferowane są na atrakcyjnych warunkach. Może okazać się, że brak weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy sprawia, iż firma pożyczkowa narzuca większe oprocentowanie czy dodatkowe opłaty, przez co zobowiązanie staje się zupełnie nieopłacalne.

Aby skorzystać tylko z oferty na korzystnych zasadach współpracy, zaleca się porównanie co najmniej kilku konkurencyjnych ofert, aby wybrać tę, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb i charakteryzuje się niskimi kosztami.

 

Najlepsze oferty w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu

 

Nie musisz odwiedzać kolejnych oddziałów firm pożyczkowych, aby uzyskać informacje o warunkach współpracy. W sieci bez problemu znajdziesz rankingi pożyczek bez BIK. To zestawienia, które ujmują kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności danych zobowiązań kryteria. Co więcej, zawsze możesz skorzystać z usług doświadczonych doradców, którzy dobiorą dla Ciebie i przedstawią te najlepsze propozycje.  

Upadłość konsumencka - zdobądź więcej informacji: