Kredyt konsolidacyjny dla firm

Współpraca z tylko jednym bankiem, jedna, do tego niższa rata i odzyskanie płynności finansowej firmy. Na takie korzyści możesz liczyć, zaciągając kredyt konsolidacyjny, zobowiązanie, które banki dedykują działalnościom gospodarczym. Dowiedz się więcej już teraz.

 

Czym jest kredyt konsolidacyjny dla firm?

 

Kredyt konsolidacyjny dla firm uznawany jest za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych. Prowadzenie biznesu ma generować jak najwyższe dochody, ale aby tak było, w firmę trzeba inwestować. Rozwój wymaga zaś sporych nakładów finansowych, dlatego firmy decydują się na współpracę z bankami. Kilka zobowiązań kredytowych może jednak przyczynić się do utraty płynności finansowej i problemów z zarządzaniem firmowym budżetem. Kredyt konsolidacyjny pozwala pozbyć się niechcianych zobowiązań, poprawia sytuację finansową firmy oraz korzystnie wpływa na jej zdolność kredytową.

Istotą kredytu konsolidacyjnego dla firm wcale nie jest uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel. Konsolidacja to połączenie wskazanych przez kredytobiorcę zobowiązań w jeden produkt. Nowy bank reguluje należności wobec innych instytucji i ustanawia jeden kredyt na atrakcyjnych, przede wszystkim znacznie tańszych warunkach.

Jedna rata, wydłużony okres współpracy z bankiem, niskie raty, to tylko niektóre z zalet kredytu konsolidacyjnego.

 

Jakie zobowiązania kredytowe można konsolidować?

 

Firmy mogą korzystać z dowolnych produktów bankowych. Zaciągają kredyty gotówkowe na dowolny cel albo kredyty celowe, w tym inwestycyjne, które wspierają ich rozwój. Biznes nierzadko wymaga inwestycji we flotę samochodową, nowe maszyny czy kształcenie pracowników, a na to wszystko niezbędne są środki. Zdarza się, że firmy biorą kredyty, aby w ogóle móc utrzymać się na rynku i zachować płynność kredytową.

Konsolidacja kredytów firmowych umożliwia łączenie różnego rodzaju zobowiązań, jakie są dedykowane biznesom. Konsolidacji mogą ulec kredyty zaciągnięte w tym samym albo różnych bankach. To przede wszystkim:

  • kredyty gotówkowe na dowolny cel,
  • kredyty obrotowe,
  • kredyty inwestycyjne,
  • kredyty na ZUS i US,
  • kredyty celowe, na przykład samochodowe czy na zakup urządzeń.

Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny dla firm przeznaczony jest w celu łączenia tylko zobowiązań bankowych. Konsolidacji nie mogą ulec pożyczki pozabankowe.

 

Kredyt konsolidacyjny jako sposób na oddłużenie

 

Okazuje się, że konsolidacja kredytów firmowych sprawdza się nie tylko wtedy, kiedy przedsiębiorca chce uzyskać optymalny komfort współpracy z tylko jedną instytucją bankową. Oczywiście, spłata jednej, miesięcznej raty to ogromna wygoda, a cały proces wpływa na lepsze zarządzanie służbowym budżetem, natomiast cel konsolidacji najczęściej jest inny.

Kredyt konsolidacyjny dla firm to produkt oddłużeniowy, który pozwala działalności gospodarczej odzyskać płynność finansową oraz pozytywny wizerunek. Pełna wiarygodność oraz wypłacalność pozwala cieszyć się pełną rzetelnością, a firma traktowana jest jako godna zaufania, aby kontrahenci chcieli z nią współpracować.

O kredyt konsolidacyjny dla firm najlepiej ubiegać się, zanim jeszcze firma wygeneruje opóźnienia w płatnościach albo będzie miała na swoim koncie przeterminowane należności. Dzięki temu zapobiega się negatywnej historii kredytowej i utrzymuje pełną zdolność kredytową. Należy również wskazać, że kredyt konsolidacyjny pozwala dobrać dodatkowe środki, jeśli firma takich potrzebuje.

Jakie korzyści daje kredyt konsolidacyjny dla firm?

 

Konsolidacja zobowiązań kredytowych wykazuje ogrom zalet, z jakich korzysta firma, która zdecydowała się na skorzystanie z takiego produktu oddłużeniowego. Kredytobiorca może liczyć na:

  • jedną ratę,
  • tani kredyt z niższymi kosztami całkowitymi,
  • zobowiązanie kredytowe na atrakcyjnych warunkach i bez dodatkowych opłat,
  • komfort współpracy z tylko jednym bankiem,
  • wydłużony okres spłaty,
  • poprawę zdolności kredytowej firmy,
  • utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej firmy,
  • mniejsze ryzyko generowania opóźnionych czy przeterminowanych płatności,
  • komfort w zakresie zarządzania własnym budżetem,
  • generowanie oszczędności, jakie są niezbędne w celu prowadzenia i rozwoju biznesu.

 

Które firmy mogą zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

 

Chociaż każdy bank realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, to każda instytucja bankowa skrupulatnie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Na kredyt konsolidacyjny dla firmy szans nie ma działalność, która wykazuje negatywną historię kredytową, na przykład poprzez przeterminowane płatności czy zabezpieczenie komornicze. Klient nie jest też wiarygodny i wypłacalny, jeśli generuje zbyt niskie dochody i posiada wysokie koszty stałe prowadzonego biznesu.

Kredyt konsolidacyjny dla firm najlepiej zaciągać, zanim zostaną wygenerowane długi. Bank weryfikuje raport BIK, analizuje wpływy na firmowe konto, żąda dokumenty firmowe oraz roczne rozliczenia, w których zawarta jest wartość uzyskanych w ostatnim czasie odchodów.

Co ważne, kredyt konsolidacyjny to produkt, który mogą zaciągać firmy, które chcą połączyć inne, wcześniej zaciągnięte zobowiązania.

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć kredyt konsolidacyjny?

 

Najlepiej porównać co najmniej kilka, konkurencyjnych ofert, aby wybrać kredyt konsolidacyjny “szyty na miarę” potrzeb i możliwości spłaty kredytobiorcy. Okazuje się, że propozycja konsolidacji za każdym razem jest inna, nie da się wskazać uniwersalnych warunków, jakie musi spełnić firma.

Banki standardowo weryfikują raport BIK i inne bazy dłużników. Sprawdzają dochody, liczy się czas prowadzonej działalności, a nawet branża, w której działa przedsiębiorstwo. Niektóre banki akceptują niskie dochody, ale żądają za to dodatkowego zabezpieczenia.

Pewne jest, że instytucje bankowe nie współpracują z niewiarygodnymi i niewypłacalnymi firmami. Przedsiębiorstwa, które nie mogą liczyć na kredyt konsolidacyjny dla firm, mogą korzystać z innych form oddłużania. Rozwiązaniem może być pożyczka konsolidacyjna udzielana przez instytucje pozabankowe.

 

Dodatkowe bonusy, jakie daje kredyt konsolidacyjny dla firm

 

Sytuacja na rynku usług kredytowych zmienia się diametralnie, a wpływ na oferty kredytów konsolidacyjnych nierzadko ma sytuacja gospodarcza kraju czy indywidualne potrzeby, jakie wykazuje kredytobiorca.

Bez względu na wymagania, kredyt konsolidacyjny nie powinien być jedynie opłacalny, a więc tańszy, niż spłata zobowiązań na dotychczasowych warunkach. Coraz więcej klientów banków zwraca uwagę na dodatkowe korzyści, jakie mogą wynikać dzięki współpracy z bankiem.

Ponieważ firma, która korzysta z konsolidacji kredytów, poprawia własną zdolność kredytową oraz historię kredytową, bardzo często może dobrać dodatkowe środki. Spłata nowego zobowiązania odbywa się na dogodnych warunkach, a miesięczne raty są niskie, ponieważ znacząco wydłużony zostaje okres współpracy z nowym bankiem.

Co więcej, pod uwagę należy brać również inne bonusy, jak wakacje kredytowe czy wcześniejsza spłata zobowiązania. Firma powinna mieć możliwość dobierania zasad spłaty kredytu wedle własnych oczekiwań. Kredyt konsolidacyjny dla firm ma być finansowym wsparciem, a nie czynnikiem, który wywołuje kolejne problemy z pieniędzmi na utrzymanie i rozwój działalności.

 

Jak skonsolidować firmowe zobowiązania kredytowe?

 

Proces ubiegania się i wdrożenia konsolidacji zobowiązań kredytowych jest prosty i tak naprawdę zajmuje się nim nowy bank. Aby wziąć kredyt konsolidacyjny dla firm, właściciel prowadzonego biznesu musi wypełnić wniosek kredytowy, a w nim wskazać zobowiązania, które mają ulec połączeniu. Do wniosku musi dołączyć wszelkie dokumenty, jakich żąda instytucja bankowa.

To nowy bank spłaca wskazane kredyty, a potem ustanawia jedno zobowiązanie na atrakcyjnych warunkach spłaty. Kredytobiorcy pozostaje już tylko regulowanie nowych należności w miesięcznych ratach w ustalonym okresie.

 

Czy zadłużone firmy mogą wziąć kredyt konsolidacyjny?

 

Większość banków nie współpracuje z dłużnikami, dlatego firma, która nie ma zdolności kredytowej albo wykazuje negatywną historię kredytową, rzadko może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Można jednak mówić o wyjątkach, ponieważ każda instytucja bankowa oferuje zupełnie inne zobowiązania.

Jeśli szukasz sposobu na oddłużenie, porównaj kredyty konsolidacyjne, korzystając z rankingów kredytowych i kalkulatora kredytów konsolidacyjnych dla firm. Niektóre banki akceptują brak zdolności kredytowej, za to wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Takim mogą być nieruchomości firmy, sprzęty i maszyny, którymi dysponuje biznes. 

Upadłość konsumencka - zdobądź więcej informacji: