Trudne kredyty dla zadłużonych

W sektorze finansów zachodzi wiele zmian i pojawiają się coraz to nowe usługi. Szczególnie intensywny rozwój można zaobserwować na rynku usług pozabankowych. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których tak wiele osób się zapożycza.

Każdy miewa trudniejsze okresy jeśli chodzi o finanse. Kiedy pojawiają się nagłe wydatki, najrozsądniejszym i zarazem najprostszym rozwiązaniem wydają się kredyty. W wielu przypadkach kredyt pomaga wyjść z opresji, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę kredyty na raty. Jednak nie zawsze możemy środki pozyskać w banku. Zwłaszcza jeśli mamy już kilka zobowiązań, nasza historia kredytowa nie jest najlepsza, czy nie mamy umowę o pracę. Gdzie w takim razie możemy się zgłosić?

Trudne kredyty dla zadłużonych – najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie dostępne są trudne kredyty?

Aby dostać kredyt w jakimkolwiek banku, musimy wykazać się dobrą historią kredytową i zdolnością. Gdy niestety nie jesteśmy w stanie sprostać tym dwóm warunkom, to po przeanalizowaniu przez pracownika banku wniosku, odejdziemy z kwitkiem. Ale to, że nie dostaniemy pieniędzy w banku, nie oznacza jeszcze, że trudne kredyty w ogóle są nieosiągalne. Musimy jedynie zmienić kierunek naszych działań.

Możemy zgłosić się do sektora pozabankowego. Regulacje, jakimi muszą kierować się firmy pożyczkowe, są mniej restrykcyjne. W wielu przypadkach nasza historia kredytowa nie będzie miała tak decydującego znaczenia. Natomiast w zdolność kredytową wlicza się znacznie więcej źródeł dochodów, aniżeli te, które są akceptowane w typowym banku.

2. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać trudne kredyty?

Podstawowe założenie jest takie, że trudne kredyty są produktem finansowym, z którego mogą skorzystać nawet te osoby, które mają zadłużenie. Żeby tak się stało, nie mogą być obwarowane wieloma wymogami. Formalności, wymagania i czas analizy wniosku zredukowano do minimum. W zasadzie cały proces przebiega podobnie, jak wtedy gdybyśmy starali się o każdą pożyczkę w sektorze pozabankowym. Przy czym jeśli chcemy skorzystać z opcji bez BIK, to trzeba się liczyć z tym, że pożyczka będzie droższa i wiąże się z dodatkowym zabezpieczeniem. Jednak to dzięki temu rozwiązaniu osoby, które do tej pory nie miały możliwości skorzystania z żadnych produktów finansowych, teraz dostały zielone światło. Współpraca z firmą pożyczkową może być dla jednych ostatnią deską ratunku i skutecznie pomoże pozbyć się kłopotów finansowych.

3. Kiedy trudne kredyty to dobre rozwiązanie?

Skoro staramy się o trudne kredyty, to najpewniej mamy na koncie jakieś zaległe zobowiązania i współpraca z bankiem mogłaby być niemożliwa. Musimy jednak pamiętać, że nasze kłopoty finansowe nie wzięły się z powietrza. Łatwa dostępność pieniędzy nie oznacza, że zawsze warto się zapożyczać. Nie wolno nam składać wniosku, jeśli chcemy wziąć chwilówkę na spłatę poprzedniej. Nie możemy też korzystać z pożyczek, których kwoty i raty przewyższają nasz budżet. W pierwszym przypadku jedynie powiększyłoby się nasze zobowiązanie. W drugim natomiast pojawiłby się problem z terminowością, w efekcie też zadłużenie by wrosło.

Warto natomiast wziąć tę opcję pod uwagę, jeśli chcemy skonsolidować dotychczasowe zobowiązania. Dzięki pożyczce oddłużeniowej będziemy spłacać niską ratę, która stopniowo pozwoli odzyskać nam wolność finansową.

4. Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Ponieważ firmy pożyczkowe mają tę możliwość, by ustalać warunki indywidualnie, ich oferty i wymagania mogą się bardzo między sobą różnić. Jednak w większości przypadków trudne kredyty wiążą się z posiadaniem obywatelstwa polskiego, numerem rachunku bankowego, zaświadczeniem od pracodawcy lub oświadczenia o dochodach. Podczas wypełniania wniosku będziemy musieli podać podstawowe dane z dowodu osobistego. Jeżeli chcemy uzyskać pożyczkę na pokrycie poprzednich zobowiązań, to powinniśmy przygotować wszystkie umowy. Po tym jak wypełnimy wniosek, musimy czekać na weryfikację, czy na pewno dane osobowe należą do nas. Po wysłaniu wniosku online nawet w kilkanaście minut możemy mieć decyzję o tym, czy firma przyzna nam pożyczkę.

5. Na co zwrócić uwagę, zanim weźmiemy trudny kredyt?

Firm pożyczkowych na polskim rynku funkcjonuje sporo, zatem wybór jednej oferty wcale nie jest tak oczywisty. Należy przyjrzeć się dokładnie wszystkim warunkom, jakie instytucja nam oferuje. W pierwszej kolejności musimy spojrzeć, czy kwota pożyczki, jaka by nas interesowała, jest dostępna i jakie wymogi trzeba spełnić, by ją dostać. Następnie patrzymy na koszt całkowity pożyczki, prowizję i oprocentowanie.

Nie bez znaczenia jest wysokość rat i terminy spłaty. Zanim podpiszemy umowę, musimy się zastanowić, czy w naszej obecnej sytuacji jesteśmy w stanie terminowo wywiązywać się z harmonogramu płatności. W wielu przypadkach raty i terminy dobiera się indywidualnie i warto z tego korzystać. Oferty łatwiej dopasować, jeśli wcześniej zajrzymy do porównywarek. Znajdują się w nich propozycje wiarygodnych firm, a oprócz tego możemy zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów. Im więcej dowiemy się na temat konkretnego produktu i odniesiemy to do naszej sytuacji, tym bardziej świadomą i co za tym idzie, opłacalną opcję wybierzemy.

Oblicz, ile wyniesie rata Twojego kredytu, jak długo będziesz spłacać zadłużenie, i ile zapłacisz odsetek!