Pożyczki na PIT

Pożyczki na PIT to specjalna oferta, która jest kierowana przede wszystkim do osób, które chcą zaciągać zobowiązania finansowe szybko i przy minimum formalności. Instytucje pozabankowe coraz częściej akceptują roczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym jako podstawę przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Nie musisz już dostarczać zaświadczenia o zatrudnieniu ani o dochodach, firma pożyczkowa nie będzie analizować wpływów na Twoje konto. Roczna deklaracja podatkowa wystarczy, abyś stał się w pełni wiarygodnym i wypłacalnym klientem.

Kto może wziąć pożyczkę na PIT?

Pożyczka na PIT może być świetnym “zastrzykiem gotówki” dla osób, które generują dochody z dowolnego źródła i wykazują przychód w deklaracji podatkowej. Jeden dokument wystarczy, aby firma pożyczkowa zweryfikowała Twoją wypłacalność i udzieliła Ci zobowiązania finansowego wedle Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty. Pożyczki na PIT zaciągają najczęściej osoby, które nie chcą albo nie mają czasu kompletować szeregu dokumentów i liczą na to, że środki szybko trafią na ich konto.
Zasada jest prosta, jeśli instytucja pozabankowa oczekuje od swojego klienta wiarygodności w zakresie płynności finansowej, PIT musi wskazywać konkretną wartość wygenerowanych w danym roku rozliczeniowym przychodów. Pamiętaj, że ten nie musi pochodzić z pracy zarobkowej. Przychodem mogą być na przykład świadczenia emerytalne.

Jak zaciągnąć pożyczkę na PIT?

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, firmy pożyczkowe starają się sprostać wymaganiom współczesnych klientów. Pożyczkobiorcy chcą zaciągać pożyczki tanie, które udzielane są w ekspresowym tempie i przy minimum formalności. Właśnie te czynniki wpływają na to, że pożyczki pozabankowe stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych. Wszystkie banki skrupulatnie weryfikują zdolność kredytową klienta, żądając zaświadczeń o dochodach czy sprawdzając raport BIK. Wszystko to sprawia, że procedura przyznania zobowiązania bankowe trwa co najmniej kilka dni, zaś pożyczkę na PIT z powodzeniem można uzyskać jeszcze tego samego dnia.


Co ważne, pożyczki na PIT coraz częściej udzielane są przez internet, co sprawia, że proces ten zostaje maksymalnie uproszczony. Potencjalny pożyczkobiorca musi jedynie wypełnić elektroniczny wniosek, który natychmiast zostaje poddany analizie, a środki o preferowanej wartości zostają przesłane na wskazany numer konta.

Wybierz dobrą pożyczkę na PIT

Ponieważ szybkie pożyczki udzielane są na różnych warunkach, przed złożeniem wniosku w konkretnej instytucji pozabankowej, zawsze warto porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert.


Z pomocą przychodzą doświadczeni doradcy finansowi, którzy na podstawie szczegółowego wywiadu z klientem wybierają najbardziej opłacalną i najatrakcyjniejszą formę finansowego wsparcia. Chodzi przecież o to, aby pożyczka pozwalała uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel, ale nie była czynnikiem, który wywołuje utratę płynności finansowej.
Możesz skorzystać również z rankingu pożyczek oraz kalkulatora zobowiązań pozabankowych.

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze pożyczki na PIT?

Oprocentowanie pożyczki,
dodatkowe koszty, jakie musi ponieść pożyczkobiorca,
karne odsetki za ewentualną zwłokę w spłacie,
forma zaciągania zobowiązania,
konieczność dostarczenia innych dokumentów, które świadczą o zdolności kredytowej,
maksymalna wartość pożyczki,
maksymalny okres spłaty pożyczki.

Właśnie te kryteria bierz pod uwagę, wybierając pożyczkę na PIT. Uwzględnij, że rzeczywiście deklaracja podatkowa usprawnia proces weryfikacji klienta, natomiast nigdy nie powinien być to jedyny czynnik, który świadczy o atrakcyjności współpracy z firmą pożyczkową.


Czy stać Cię na regularną spłatę rat? Czy dodatkowe środki są Ci na pewno niezbędne? Odpowiedz sobie na te pytania, zanim złożysz wniosek o pożyczkę na PIT. Doradcy finansowi przyznają, że łatwy dostęp do pieniędzy bardzo często wywołuje decyzje zbyt impulsywne, które nierzadko prowadzą do tzw. spirali zadłużenia. PIT wskazuje bowiem Twoje przychody z poprzedniego roku rozliczeniowego, czy w tym roku również generujesz wystarczające zarobki, aby płacić miesięczne raty w wyznaczonym terminie?
Trzeba przyznać, że pożyczka na PIT może być doskonałą formą finansowego wsparcia, na przykład w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny, natomiast każdy pożyczkobiorca musi mieć na uwadze, że jest to kolejne zobowiązanie, które wpływa na zwiększenie miesięcznych kosztów stałych, które trzeba regulować.

Upadłość konsumencka - zdobądź więcej informacji: