Trudne kredyty bez zdolności kredytowej

Trudne kredyty bez zdolności kredytowejKiedy mamy trudności finansowe i potrzebujemy pieniędzy, najczęściej bierzemy pod uwagę kredyty bankowe. W części przypadków są one rzeczywiście trafnym wyborem, ale nie zawsze możemy pozyskać środki. Być może zasilimy tę grupę, która odejście zawiedziona, a przyczyną tego może być niewystarczająca zdolność kredytowa.

Zanim bank da nam pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu, bardzo dokładnie nas sprawdzi. Zweryfikuje naszą sytuację mieszkaniową, bazy dłużników i zdolność kredytową. I nawet jeśli wydaje nam się, że mamy względnie stabilne dochody i mieszkanie, a przy tym brak długów, to bank nam nie pomoże. Wydawałoby się, że jesteśmy w patowej sytuacji, ale tak nie musi być. Możemy starać się o trudne kredyty bez zdolności kredytowej w firmach pożyczkowych. W porównaniu do sztywnych zasad panujących w banku, mamy tutaj duże spektrum możliwości. Sektor pozabankowy kieruje się innymi zasadami.

​Trudne kredyty bez zdolności kredytowej​ – najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego w firmie pożyczkowej pieniądze można dostać szybciej niż w banku?

To, że banki tak skrupulatnie weryfikują klientów i jedynie pewien odsetek wniosków dostaje decyzję pozytywną, wynika z odgórnych regulacji. Każdy bank musi pracować w zgodzie z Prawem Bankowym i kodeksem cywilnym. Z kolei firmy pożyczkowe kierują się jedynie zapisami kodeksu cywilnego. To właśnie dzięki temu mogą zaproponować elastyczne warunki swoim klientom, tak, by w jak najwyższym stopniu odpowiadały ich potrzebom. Z tego względu nawet jeśli dla banku nasza zdolność kredytowa będzie niewystarczająca, istnieje spore prawdopodobieństwo, że firmie pożyczkowej wystarczy.

2. Zdolność kredytowa w banku i firmie pożyczkowej – czym to się różni?

Zdolność kredytowa pozwala określić, czy i w jakiej wysokości zobowiązanie jesteśmy w stanie spłacić. Żadna instytucja nie da nam pieniędzy, jeśli w jej odczuciu jesteśmy niewypłacalni. Inną kwestią jest źródło dochodów. Kiedy idziemy do banku, to o naszej zdolności kredytowej świadczy umowa o pracę. I to nie ta podpisana miesiąc temu. Najlepiej jeśli jest ona już od co najmniej kilku miesięcy i na okres nieokreślony. Nasza sytuacja wygląda jeszcze trudniej, jeśli prowadzimy swoją działalność. Dla banku wiarygodnym klientem będziemy, kiedy nasza będziemy prowadzić działalność dłużej niż 2 lata.

W firmie pożyczkowej też musimy się wykazać tym, że mamy dochody, ale warunki są znacznie mniej rygorystyczne. W skład zdolności kredytowej wlicza się wpływy związane z umową o pracę na czas określony, umów o dzieło i zlecenie. Oprócz tego liczą się stypendia, renty, emerytury i inne świadczenia.

3. Dla kogo trudne kredyty bez zdolności kredytowej to dobra opcja?

Odpowiedź nasuwa się tutaj sama. Ten produkt finansowy jest dla osób, które mają niewystarczającą zdolność, by uzyskać kredyt bankowy. Ale nie jest dla kogoś, kto nie ma żadnych dochodów i nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Aby uzyskać trudny kredyt w firmie pożyczkowej, musimy posiadać w miarę regularne wpływy. Oprócz tego ta propozycja jest dla nas, jeżeli mamy pewność, że nasz domowy budżet jest w stanie udźwignąć ratę kredytu. Zawsze najpierw trzeba przeanalizować swoje możliwości finansowe i wydatki, by nie okazało się, że zamiast wyjścia z kłopotów finansowych, wpadamy w nie coraz głębiej.

4. Jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Trudne kredyty bez zdolności kredytowej nie mogą być obwarowane wieloma wymaganiami, bo grupa zainteresowanych nie miałaby szansy ich uzyskać. Decydując się na tę opcję, nie będziemy musieli spełniać wielu warunków. W zasadzie wystarczy, że wybierzemy firmę pożyczkową i wypełnimy odpowiedni wniosek. Oprócz tego powinniśmy przygotować dowód osobisty, wyciąg z rachunku bankowego i zaświadczenie o zarobkach. Im więcej źródeł dochodów udowodnimy, tym nasza zdolność kredytowa będzie większa, a my możemy liczyć na wyższą kwotę pożyczki. Po tym jak złożymy wniosek, czekamy na weryfikację i w większości przypadków pieniądze. Ze względu na to, że kredyty bez zdolności mogą wiązać się dla pożyczkodawcy z większym ryzykiem, może się okazać, że będzie większy koszt lub konieczność zabezpieczenia.

5. Ile czeka się na pieniądze i gdzie złożyć wniosek?

Czas oczekiwania jest uzależniony od tego, z jaką instytucją podejmiemy współpracę. Jednak w żadnej firmie pożyczkowej proces wnioskowania i czekania na decyzję nie trwa tyle, co w banku. Wypełnienie wniosku zajmie nam kilkanaście minut, a jeśli od razu przygotujemy dokumenty do weryfikacji, to istnieje prawdopodobieństwo, że procedura potrwa kwadrans. Jeszcze w tym samym dniu będziemy mieć pieniądze na koncie.

Starając się o trudne kredyty, powinniśmy się dokładnie przyjrzeć ofertom. Ich koszt, propozycja rat i szybkość weryfikacji mogą być różne. Z tego względu przed wypełnieniem wniosku należy przyjrzeć się bliżej co najmniej kilku ofertom. Pomocne w tym będą porównywarki ofert, w których znajdziemy same wiarygodne firmy. Wystarczy parę kliknięć i możemy zobaczyć, z którymi instytucjami możemy podjąć współpracę, jak oceniają je klienci i jakie proponują warunki.