Chroń swój pesel – co to jest i na czym polega?

11 lutego 2020  — Arkadiusz

Dane osobowe każdego z nas znajdują się w wielu różnych miejscach –  na fakturach, w urzędach albo na kartach meldunkowych hoteli, w których kiedyś nocowaliśmy. Stąd też wszyscy jesteśmy narażeni na to, iż wpadną one w niepowołane ręce. A wówczas mogą zostać wykorzystane do różnego rodzaju oszustw, które później nas obciążą.

 

 

Żeby tego rodzaju sytuacji uniknąć, możemy teraz skorzystać ze specjalnej platformy ChronPESEL.pl. Wszystko przez to, że zajmuje się ona ochroną naszych wrażliwych danych. Dzięki temu możemy spać spokojnie, bo mamy pewność, że już nikt nie wyłudzi na naszą osobę żadnego kredytu ani pożyczki.

Co zawiera oferta ChronPESEL.pl?

Dzięki tego rodzaju usłudze nasze dane będą monitorowane przez 24 godziny na dobę, a my będziemy na bieżąco informowani o wszelkich próbach ich wykorzystania bez naszej wiedzy oraz zgody (nawet o tym, że ktoś nas sprawdzał w KRD). Gdyby już do tego rodzaju kradzieży albo wyłudzenia naszych danych jednak doszło, to możemy liczyć na szczegółowy instruktaż – co w tej konkretnej sytuacji powinniśmy jak najszybciej i w jakiej kolejności zrobić. Oprócz tego będziemy wiedzieć, gdzie do tego rodzaju nielegalnego procederu doszło.

ChronPESEL.pl dostarcza również całą niezbędną dokumentację, jaka jest przy wyjaśnianiu sytuacji związanej z nielegalnym wykorzystaniem naszych danych wymagana. Porada ekspercka to kolejna opcja, z której możemy wówczas skorzystać. Dzięki takiej kompleksowej pomocy możemy być pewni, że tego rodzaju problematyczna dla nas sytuacja, zostanie szybko i co niezwykle ważne – wyjaśniona na naszą korzyść. A im szybciej do tego dojdzie, tym mniejsze będą nasze straty – finansowe oraz te związane z naszym zdrowiem. W końcu stres i życie w niepewności nikomu nie służą.

Jakiego rodzaju inne usługi oferuje ta platforma?

W ramach świadczonych przez nią usług można również liczyć na zwrot kosztów związanych ze skorzystaniem z porad prawnych, które podczas tego rodzaju sytuacji są po prostu nieodzowne. Innymi słowy, można powiedzieć, że koszty prawnika nie będą w tym wypadku obciążały naszego domowego budżetu. 

Oprócz tego platforma ta oferuje różne inne dodatkowe usługi. W jej ramach można liczyć na powiadamianie nas o próbach założenia jakiejś działalności albo firmy na nasze dane. W sytuacji, gdy nasze dokumenty zostaną skradzione, będziemy mogli liczyć zwrot kosztów związanych z ich ponownym wyrobieniem. Pakiet świadczonych teraz przez ChronPESEL.pl jest oczywiście znacznie szerszy. W jego ramach możemy np. poprosić o sprawdzenie wiarygodności biura podróży, z którego usług być może będziemy chcieli w niedalekiej przyszłości skorzystać, albo naszego potencjalnego przyszłego pracodawcy. Stałe monitorowanie KRS oraz sprawdzanie, kto w ciągu ostatniego roku wykorzystał nasz pesel, to także usługi, z których będziemy mogli skorzystać.

Na jakich zasadach działa usługa chroń pesel?

Wykorzystuje ona najnowsze osiągnięcia informatyczne. To właśnie dzięki nim jest w stanie przez cały czas monitorować pesele wszystkich swoich klientów. Nie ma tu mowy o żadnych niedopatrzeniach, bo system powiadamia klientów o wszelkich nieprawidłowościach niemal od razu w chwili ich wykrycia. Ponadto cała ta procedura została w pełni zautomatyzowana.

2 odpowiedzi na “Chroń swój pesel – co to jest i na czym polega?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *