Do kogo kierowana jest oferta konsolidacji chwilówek?

19 października 2022  — Maciej

Nie ma wątpliwości, że instytucje pozabankowe stanowią coraz większą konkurencję dla działalności banków. Oferują “szyte na miarę” potrzeb i możliwości spłaty klienta pożyczki oraz rozwiązania, które pozwalają pozbyć się niechcianych zobowiązań. Osoby, które zaciągnęły kilka pożyczek, a teraz nie radzą sobie z regularną płatnością miesięcznych rat, mogą korzystać z opcji konsolidacji chwilówek. Czym jest pożyczka konsolidacyjna i kto powinien z tego rodzaju wsparcia finansowego korzystać? Poznaj szczegóły już teraz.

Co to jest konsolidacja pożyczek?

Czy wiesz, że łatwy dostęp do dodatkowych środków może wywoływać zbyt impulsywne decyzje w zakresie podejmowania współpracy z firmami pożyczkowymi? Owszem, szybka decyzja, wnioskowanie online i wypłata pieniędzy jeszcze tego samego może stanowić doskonałe “koło ratunkowe”, ale kilka takich zobowiązań bardzo łatwo powoduje też utratę płynności finansowej. Konsolidacja jest produktem, który pozwala pozbyć się niechcianych pożyczek albo takich, które zostały wzięte na nieatrakcyjnych i nieopłacalnych warunkach. Jednym słowem, eksperci rynku finansowego właśnie pożyczkę konsolidacyjną uznają za jeden z lepszych produktów oddłużeniowych.

Na czym konkretnie polega konsolidacja pożyczek? To połączenie kilku zobowiązań w jedno, na znacznie lepszych warunkach spłaty. Niechciane chwilówki zostają spłacone, natomiast instytucja pozabankowa ustanawia jedną, nową pożyczkę, którą od tej pory reguluje klient.

Jakie korzyści przynosi konsolidacja pożyczek?

  • Niechciane pożyczki zostają spłacone,
  • klient odzyskuje płynność finansową i lepiej zarządza własnym budżetem,
  • realizowana jest współpraca z tylko jednym bankiem,
  • spłacana jest tylko jedna rata miesięczna,
  • nowe zobowiązanie jest tańsze, charakteryzuje się wydłużonym okresem współpracy, mniejszym oprocentowaniem i mniejszą wartością miesięcznych rat,
  • klient w razie potrzeby może dobrać dodatkowe środki na dowolny cel.

Kto powinien skorzystać z konsolidacji chwilówek?

Pożyczka konsolidacyjna to oferta dedykowana osobom, które zaciągnęły kilka chwilówek. To dłużnicy, którzy nie radzą sobie z regulowaniem miesięcznych należności, przez co naliczane są horrendalne odsetki, to również osoby, które podjęły decyzję o skorzystaniu z finansowego wsparcia, a teraz borykają się z koniecznością spłaty chwilówek udzielonych na nieopłacalnych warunkach. Konsolidacja jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą lepiej zarządzać własnym budżetem, a współpraca z kilkoma firmami pożyczkowymi i pilnowanie różnych terminów spłaty rat im to uniemożliwia. To także opcja na generowanie oszczędności finansowych, ponieważ pożyczka konsolidacyjna najczęściej generuje znacznie niższe koszty, aniżeli zobowiązania spłacane na dotychczasowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *