GroszConnect – co to jest i jak działa?

21 października 2020  — Dariusz

Szybkie pożyczki można rzeczywiście dostać w kilka chwil. Niektóre firmy zachęcają swoich klientów formalnościami trwającymi tylko 15 minut. Procedury związane z przygotowaniem umowy i zatwierdzeniem jej warunków rzeczywiście nie zajmują zbyt wiele, ale weryfikacja pożyczkobiorcy może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Jak to możliwe, że chwilówki mimo wszystko trafiają na konto klientów w o wiele krótszym czasie? Całą procedurę przyspieszają specjalne aplikacje, takie jak np. GroszConnect. Wyjaśniamy, co to jest i jak dokładnie działa!

GroszConnect – co to jest?

GroszConnect to specjalna usługa pozwalająca znacznie usprawnić proces weryfikacji konta bankowego osoby starającej się o pożyczkę online. Jest zaawansowanym narzędziem IT, umożliwiającym błyskawiczną wymianę informacji z pożyczkodawcą. Wykorzystuje specjalny skrypt automatycznie pobierający niezbędne dane klienta.

Zazwyczaj podczas dopełniania formalności przez Internet należy wykonać symboliczny przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę – 1 zł czy nawet 1 gr. Dzięki temu instytucja pozabankowa może sprawdzić tożsamość wnioskującego. Jest to bardzo ważne z tego względu, że pozwala wykluczyć ryzyko wyłudzenia pożyczki na skradzione dane osobowe.

Niestety, taka transakcja może zostać zaksięgowana dopiero za kilka godzin lub nawet dni – wszystko zależy od harmonogramu sesji wychodzących i przychodzących obu banków. Jeśli są to dwie różne instytucje, trzeba uzbroić się w cierpliwość. W takich okolicznościach czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy znacznie się wydłuża. Aplikacja GroszConnect powstała właśnie po to, by przelewy weryfikacyjne nie były potrzebne.

Jak działa GroszConnect?

Jeśli składa się wniosek do firmy pożyczkowej korzystającej z usługi GroszConnect, mniej więcej w połowie wypełniania formularza online pojawi się opcja umożliwiająca przekierowanie do specjalnego panelu logowania. W tym miejscu należy podać login i hasło do konta, które ma posłużyć do weryfikacji. Skrypt błyskawicznie zaloguje się do banku, pobierze dane osobowe i adresowe, a następnie natychmiast prześle je do pożyczkodawcy. Cały proces trwa zaledwie kilka sekund.

Szybka weryfikacja sprawia, że od razu można kontynuować całą procedurę. Firma pożyczkowa sprawdza dane, ale nie ma dostępu do konta klienta. Dostaje po prostu raport, na podstawie którego da się wydać ostateczną decyzję. Dzięki temu wniosek może zostać zaakceptowany lub odrzucony już po kilku minutach. Wtedy pozostaje już tylko przygotować umowę i przekazać pieniądze na konto, co z kolei może odbyć się za pośrednictwem przelewu natychmiastowego.

Kiedy warto skorzystać z usługi GroszConnect?

Usługa GroszConnect przede wszystkim jest pomocna w dwóch wariantach – gdy szybko potrzebny jest zastrzyk gotówki oraz w chwili, gdy na koncie nie ma nawet grosika do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Do takich okoliczności może dojść w wielu różnych sytuacjach.

Czasem znajdzie się świetną, ograniczoną czasowo promocję online na potrzebny sprzęt elektroniczny czy inny produkt. Jeśli nie ma się akurat wolnej gotówki, szybka pożyczka pozwoli uzyskać niezbędne środki.

Niektórzy z kolei zapominają o terminie spłaty kolejnej raty lub innym zobowiązaniu finansowym i akurat nie mają potrzebnych pieniędzy. W ten sam sposób mogą błyskawicznie naprawić swój błąd, by zdążyć na czas.

Pewne zdarzenia losowe mogą też doprowadzić do tego, że w danym miesiącu budżet zbyt szybko się skurczy. Zepsuty komputer, kradzież roweru czy choroba wymagająca kosztownego leczenia to tylko kilka przykładów, w których błyskawiczna pożyczka na pewno się przyda.

Wielu studentów (i nie tylko) było też czasem w sytuacji, w której konto miało zerowy czy nawet ujemny bilans. Szalony weekend, szał zakupów czy inne powody mogą doprowadzić nieroztropną osobę do chwilowych kłopotów finansowych. Dzięki GroszConnect nie trzeba martwić się tym, że nie ma się nawet tego symbolicznego grosza na koncie. Wystarczy kilka kliknięć, by szybko uzyskać pieniądze niezbędne do przeżycia do dnia wypłaty.

Czy usługa GroszConnect jest bezpieczna?

Banki zawsze prezentują swoim klientom komunikaty, w których przestrzegają przed podawaniem danych logowania osobom trzecim. Czy w takim razie usługa GroszConnect jest na pewno bezpieczna? Aplikacja została zaprojektowana i zaprogramowana przez doświadczonych specjalistów IT. Wykorzystuje najnowocześniejsze, certyfikowane zabezpieczenia. Są to te same protokoły, które chronią bankowość czy zakupy online.

GroszConnect pozyskuje dane z konta klienta, ale po ich przekazaniu natychmiast je kasuje, włącznie z loginem oraz hasłem. Cała operacja trwa kilka sekund i nie ma możliwości, by ktoś ją przechwycił. Nie trzeba się niczego obawiać, ale jeśli ktoś czuje się z tym wyjątkowo niekomfortowo, może po prostu zmienić później hasło do konta.

GroszConnect pozwala błyskawicznie uzyskać pożyczkę przez Internet. Dzięki tej usłudze nie trzeba już czekać na zaakceptowanie przelewu weryfikacyjnego przez kilka godzin czy dni. Jeśli szybko potrzebne Ci są dodatkowe pieniądze, wybierz instytucję pozabankową, która korzysta z tej usługi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *