Instantor – co to jest? Jak działa?

14 października 2020  — Arkadiusz

Chociaż firmy pożyczkowe zawsze reklamują swoje usługi jako szybkie i z minimum formalności, pewnych etapów po prostu nie da się pominąć. W niektórych przypadkach dość kłopotliwa może być np. weryfikacja konta bankowego. Zazwyczaj w tym celu trzeba wykonać przelew na symboliczną kwotę (1 zł lub 1 gr). Taka transakcja może być zaksięgowana dopiero w następnym dniu, a czasem gotówka jest potrzebna na już. Na szczęście istnieje szybszy sposób na weryfikację. Wyjaśniamy, jak działa usługa Instantor!

Instantor – co to jest?

Instantor to aplikacja stworzona przez szwedzkich programistów, umożliwiająca szybką weryfikację zdolności kredytowej klienta ubiegającego się o pożyczkę. Działa w oparciu o skrypt wykorzystujący algorytmy błyskawicznie analizujące informacje pozyskane z danego konta bankowego. Na ich podstawie generuje specjalny raport, który pomaga wydać firmie pożyczkowej ostateczną decyzję w kwestii rozpatrzenia wniosku klienta.

Instantor jest narzędziem, które ma za zadanie usprawnić działanie instytucji oferujących szybkie pożyczki. Dopełnianie formalności przez Internet jest proste i wygodne, ale może zająć całą dobę, a nawet kilka dni. Jeśli firma weryfikuje kandydatów za pomocą przelewu, klient jest uzależniony od harmonogramu godzin sesji przychodzących i wychodzących w bankach. Przez to cała procedura może znacznie się opóźnić. Gdy prześle się weryfikacyjną złotówkę czy grosika np. w piątek wieczorem, odpowiedź można dostać dopiero w poniedziałek. Jeśli liczy się czas, Instantor jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Jak działa Instantor?

Składając wniosek o pożyczkę online do firmy, która korzysta z usługi Instantor, jednym z etapów wypełniania formularza będzie logowanie się do konta bankowego. Skrypt programu natychmiast automatycznie pobierze wszystkie niezbędne informacje. Na ich podstawie potwierdzi tożsamość klienta oraz przeanalizuje historię transakcji z ostatnich kilku miesięcy. Gotowy raport jest przekazany do pożyczkodawcy już w kilka sekund. Dzięki temu może ocenić ryzyko kredytowe związane z danym kandydatem, po czym wysłać odpowiedź zwrotną nawet w kilkanaście minut.

Instytucja pozabankowa dzięki usłudze Instantor w kilka chwil otrzymuje najważniejsze informacje. Potwierdzenie tożsamości wyklucza ryzyko nielegalnego wyłudzenia pożyczki na skradzione dane, a analiza transakcji pozwala ocenić sytuację finansową klienta oraz jego nawyki. Warto zaznaczyć, że nie oznacza to, że firma pożyczkowa otrzymuje dokładne dane np. odnośnie do tego, co ostatnio się kupiło i ile pieniędzy posiada się na koncie. Raport przedstawia ogólną analizę – algorytmy oszacowują po prostu zdolność kredytową danej osoby.

Kiedy warto skorzystać z usługi Instantor?

Usługa Instantor jest dostępna tylko w wybranych firmach pożyczkowych. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, upewnij się, gdzie możesz z niej skorzystać. Kiedy jednak warto zdecydować się na takie udogodnienie?

Można wymienić sporo sytuacji, w których szybki zastrzyk gotówki jest wręcz konieczny. Podczas urlopu zorientowałeś się, że jednak trochę przesadziłeś z wydatkami? Za godzinę kończy się promocja na upatrzony telewizor, ale masz za mało pieniędzy, żeby sobie na niego pozwolić? A może na śmierć zapomniałeś, że dzisiaj miałeś opłacić kolejną ratę za samochód i nie masz wolnej gotówki? Zaciągając pożyczkę w firmie, która korzysta z usługi Instantor, potrzebne środki pojawią się na Twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut.

Aplikacja ta będzie również niezwykle pomocna osobom, które w momencie składania wniosku o chwilówkę po prostu nie mają akurat na koncie ani grosza. Szczególnie studentom zdarza się nieopatrznie wyczyścić rachunek do zera. Jeśli mają dostać stypendium lub przelew dopiero za kilka dni, Instantor pomoże im uzyskać niezbędną gotówkę.

Czy usługa Instantor jest bezpieczna?

Wiele osób nurtuje to, czy usługa Instantor jest bezpieczna. W praktyce wykorzystuje informacje pozyskiwane z konta bankowego, co może wzbudzać pewne wątpliwości. Twórcy narzędzia zapewniają jednak, że nie ma żadnych powodów do obaw. Aplikacja pobiera niezbędne dane w czasie rzeczywistym i od razu wysyła je do pożyczkodawcy. Nie są nigdzie zapisywane ani przechowywane, dlatego nikt z zewnątrz nie ma do nich dostępu. Zdaniem autorów oprogramowania nie ma też możliwości, by w trakcie ich przesyłania ktoś mógł je przechwycić.

Strona usługi Instantor jest zabezpieczona protokołem SSL, czyli standardem stosowanym także przez banki i sklepy internetowe. Udostępnienie swoich danych tej aplikacji jest więc tak samo bezpieczne, jak wykonywanie transakcji finansowych czy zakupów za pośrednictwem Sieci. Dobrą rekomendację stanowi także fakt, że usługa spełnia wszystkie najważniejsze europejskie normy bezpieczeństwa i jest z powodzeniem wykorzystywana przez miliony użytkowników.

Instantor to ciekawe udogodnienie, które znacznie ułatwia i przyspiesza proces brania pożyczek przez Internet. Dzięki niej można zyskać zastrzyk gotówki nawet w ciągu kilkunastu minut. Jeśli musisz pożyczyć pieniądze najszybciej jak to możliwe, znajdź firmę, która oferuje tę metodę weryfikacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *