Jak uzyskać środki na spłatę chwilówek – konsolidacja zobowiązań finansowych

6 czerwca 2022  — Maciej

Chwilówki udaje się zaciągnąć naprawdę łatwo i szybko. Najczęściej instytucje pozabankowe weryfikują swoich klientów jedynie na podstawie dowodu osobistego, nie żądają natomiast zaświadczenia o dochodach, nie analizują wpływów na konto ani nie generują raportów BIK. Co więcej, o szybką pożyczkę można wnioskować online, a środki otrzymuje się na konto nawet w ciągu kolejnych 15 minut. Wszystko to sprawia, że potrzebujący finansowego wsparcia nie mają problemu z jego uzyskaniem, ale z drugiej strony decyzje o braniu takich zobowiązań bardzo często są zbyt impulsywne i pochopne. Zdarza się, że kilka wziętych pożyczek tego rodzaju w znaczny sposób zaburza stabilność finansową, a wręcz prowadzi do spirali zadłużenia, z której niezwykle trudno wyjść.

Skuteczne sposoby na oddłużanie

Zadłużony pożyczkobiorca najczęściej nie ma szans na współpracę z bankiem, aby uzyskać kredyt na poczet spłaty zadłużeń. Wszystkie instytucje bankowe skrupulatnie weryfikują zdolność kredytową swoich klientów, a negatywna historia niweluje możliwość uzyskania finansowego wsparcia. Kolejne pożyczanie pieniędzy nie jest zresztą skutecznym sposobem na pozbycie się zaległości, raczej tylko pogłębia długi.

Dobrą metodą jest za to konsolidacja chwilówek. To opcja, dzięki której niekorzystne zobowiązania zostają spłacone, a pożyczkobiorca zyskuje tylko jedną ratę do regulowania i to na lepszych, znacznie bardziej opłacalnych warunkach.

Jak przeprowadzić konsolidację chwilówek?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każda firma pożyczkowa i każdy bank realizuje własną politykę współpracy z klientami, przez co oferty za każdym razem są inne. Znaczenie ma ogólna sytuacja na rynku usług finansowych, ale również indywidualne potrzeby i możliwości spłaty klienta.

Nie każdy ma możliwość podjęcia współpracy z instytucjami bankowymi, dlatego w pierwszym etapie warto sprawdzić własną zdolność kredytową. Na osoby, które jej nie mają, za to już wygenerowały zadłużenie, czekają dogodne propozycje firm pozabankowych, w tym skuteczna konsolidacja chwilówek.

Trzeba zaznaczyć, że konsolidacja szybkich pożyczek nie zawsze jest opłacalna. Musisz dokonać kalkulacji, czy połączona rata charakteryzuje się rzeczywiście mniejszą wartością, aniżeli spłata zadłużeń na dotychczasowych warunkach. Zwróć też uwagę, że niektóre firmy mogą pobierać wysokie prowizje za przeprowadzenie takiej “operacji”, inne zrobią to zupełnie za darmo.

Zanim podejmiesz decyzję o wdrożeniu sposobu na oddłużanie, najpierw porównaj co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. Dobieraj propozycje wedle własnych preferencji. Dzięki temu już niedługo odzyskasz płynność finansową i będziesz sprawnie zarządzać własnym budżetem.

Wyjdź ze spirali zadłużenia. Nie pozwól, aby nieuregulowane płatności zaburzały Twój budżet. Długi należy czym prędzej spłacić, a uciekanie od tego obowiązku nie jest zbyt dobrą taktyką. “Nie chowaj głowy w piasek”, każdy problem można skutecznie zwalczyć, a liczne instytucje oferują w tym celu naprawdę dobre wsparcie. Im szybciej pozbędziesz się pożyczek, tym mniejsze koszty poniesiesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *