Jak wygląda proces konsolidacji zobowiązań pożyczkowych?

19 października 2022  — Maciej

Jeśli zaciągnąłeś co najmniej kilka szybkich pożyczek, a teraz masz trudności w utrzymaniu płynności finansowej albo chcesz pozbyć się zobowiązań wziętych na nieopłacalnych warunkach, konsolidacja pożyczek jest dla Ciebie najlepszą opcją. Według ekspertów finansowych to właśnie pożyczka konsolidacyjna jest dzisiaj najlepszym produktem w ramach skutecznego oddłużania. Dowiedz się, jak przeprowadzić konsolidację i cieszyć się płynnością finansową oraz odzyskać komfort w zakresie zarządzania własnym budżetem.

Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna to wyjątkowy produkt oferowany przez instytucje pozabankowe. Jego istotą nie jest dodatkowe wsparcie finansowe w postaci gotówki, które nierzadko wywołuje zresztą niekorzystną spiralę zadłużenia. Konsolidacja to pomoc w pozbyciu się długów. Takie zobowiązanie polega na spłacie wskazanych przez pożyczkobiorcę pożyczek oraz ustanowieniu jednego produktu finansowego do spłaty. Pamiętaj, że konsolidacja jest opłacalna jedynie wtedy, kiedy całkowite koszty pożyczki konsolidacyjnej są niższe od tych, jakie generowały zobowiązania regulowane na dotychczasowych warunkach.

Zalety pożyczki konsolidacyjnej

  • Spłata niechcianych chwilówek,
  • współpraca z tylko jedną firmą pożyczkową,
  • pozbycie się długów,
  • odzyskanie płynności finansowej,
  • zobowiązanie na lepszych, tańszych warunkach spłaty,
  • możliwość dobrania dodatkowych środków w razie takiej potrzeby.

Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną?

Chociaż konsolidacja jest produktem wyjątkowym, to jednak proces konsolidacji zobowiązań pożyczkowych przebiega szybko i łatwo, a cała procedura nie wiąże się z mnogością formalności. Co istotne, pożyczkę konsolidacyjną można zaciągnąć online, czyli za pośrednictwem internetu bez konieczności wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Wystarczy, że potencjalny klient wypełni elektroniczny wniosek. W takim dokumencie należy wskazać, które konkretnie zobowiązania mają zostać spłacone. Co więcej, pożyczkobiorca samodzielnie decyduje o czasie współpracy z nową instytucją pozabankową czy liczbie rat, w których będzie regulował pożyczkę konsolidacyjną. Ponadto może zaznaczyć opcję, dzięki której uzyska dodatkowe środki na dowolny cel. Wypełnienie wniosku o pożyczkę konsolidacyjną trwa dosłownie kilka minut, to firma pożyczkowa realizuje cały proces spłaty niechcianych chwilówek.

Warto wiedzieć, że weryfikacja wiarygodności i wypłacalności klienta, który chce skorzystać z opcji konsolidacji pożyczek, zależy od polityki, jaką realizuje każda firma pożyczkowa w ramach nawiązywania współpracy. Pod uwagę należy wziąć również to, że sytuacja finansowa każdego dłużnika jest inna, inne są także jego potrzeby oraz możliwości spłaty nowego zobowiązania. Najczęściej wymagana jest realizacja przelewu weryfikacyjnego, niektóre instytucje pozabankowe żądają również zaświadczenia o zarobkach i generują raport BIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *