Kiedy konsolidacja chwilówek jest opłacalna?

14 września 2022  — Maciej

Zgłoś się poprzezformularz kontaktowy albo infolinię do doradców finansowych z Finanse dla Ciebie i przekonaj się, dlaczego konsolidacja chwilówek uznawana jest za najlepszy produkt oddłużeniowy? Jeśli masz problem z regulowaniem płatności z tytułu szybkich pożyczek, zacznij wdrażać skuteczny plan pozbywania się niekorzystnych zobowiązań. Pamiętaj jednak, aby dobierać konsolidację zawsze wedle indywidualnych potrzeb i możliwości dogodnej spłaty.

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Pożyczka konsolidacyjna jest wyjątkowym produktem finansowym. Jej istotą wcale nie jest dostarczenie klientowi dodatkowych środków. Konsolidacja łączy wskazane zobowiązania, z którymi spłatą ma problem pożyczkobiorca. Niechciane chwilówki zostają całkowicie spłacone, za to ustanawiana jest nowa, tylko jedna pożyczka, która od tej pory regulowana jest na znacznie lepszych zasadach współpracy.

Cechą charakterystyczną konsolidacji jest wydłużony okres współpracy z firmą pożyczkową oraz niższe oprocentowanie takiego zobowiązania. Dzięki temu klient odzyskuje płynność finansową, lepiej radzi sobie z pilnowaniem terminu spłaty, miesięczne raty są niższe, przez co sprawniej zarządza własnym budżetem. Podsumowując, konsolidacja chwilówek:

  • Pozwala spłacać tylko jedno zobowiązanie,
  • spłaca przeterminowane należności,
  • likwiduje spiralę zadłużenia,
  • daje klientowi możliwość regulowania miesięcznych rat na znacznie bardziej opłacalnych warunkach.

Czy konsolidacja chwilówek zawsze się opłaca?

Weź pod uwagę, że każdy bank i instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, dlatego oferty konsolidacji są różne. Doradcy finansowi z Finanse dla Ciebie działają właśnie po to, aby dobrać dla Ciebie najkorzystniejszą opcję. Konsolidacja chwilówek jest atrakcyjna i opłacalna tylko wtedy, kiedy jest “szyta na miarę” Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty. Uznaje się również, że nie jest opłacalna, jeśli nowa, połączona rata jest wyższa, aniżeli suma tych, które były regulowane na dotychczasowych warunkach. Pamiętaj, że niektóre firmy pożyczkowe obciążają swoich klientów dodatkowymi kosztami, jak prowizja za udzielenie konsolidacji. Właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto porównać co najmniej kilka różnych propozycji.

Jeśli nie konsolidacja chwilówek, to co?

Eksperci rynku finansowego uznają, że to właśnie konsolidacja chwilówek jest najlepszym produktem oddłużeniowym, który pozwala pozbyć się długów i odzyskać płynność finansową. Największą pułapką dla klientów firm pożyczkowych jest zaciąganie kolejnych zobowiązań. Fakt, łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy kusi, natomiast jest jedynie doraźną pomocą. O ile uzyskane środki pozwalają spłacić zaległe zobowiązania, to przecież powstaje kolejne, które również będzie obciążać domowy budżet. Właśnie w ten sposób powstaje tzw. spirala długów, z której doradcy finansowi pomagają skutecznie wyjść. Skorzystaj z ich wsparcia już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.