Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem – na czym polega i kiedy warto?

5 sierpnia 2020  — Karol

Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiemOsoby starające się o kredyt są gruntownie sprawdzane. W ten sposób banki oceniają z jakim ryzykiem będzie wiązać się pożyczenie im pieniędzy. Jednym z kryteriów jest raport Biura Informacji Kredytowej. Jeśli ktoś ma niekorzystną przeszłość związaną z zadłużeniem, raczej nie zostanie dobrze odebrany. W szczególnie złej sytuacji są osoby, które spłacają już jakieś zobowiązania. W takiej sytuacji mogą jednak zdecydować się na kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem. Wyjaśniamy na czym polega i kiedy warto go wziąć!

Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem – co to takiego?

Mogłoby się wydawać, że wzięcie kolejnego zobowiązania celem spłacenia poprzednich nie jest zbyt dobrym wyjściem. Wiele osób właśnie w ten sposób wpada w kłopoty finansowe i spiralę zadłużenia. Można też podać w wątpliwość to, czy skoro ma się już niekorzystną sytuację, ponowne pożyczenie pieniędzy jest w ogóle możliwe. Okazuje się, że jak najbardziej!

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest tzw. kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem. W praktyce jest to specjalny rodzaj pożyczki, udzielanej przez firmy pozabankowe. Klienci z problemami raczej nie mają szans na wsparcie od banku. Parabanki stworzyły więc nową usługę, która może wesprzeć ich w trudnym momencie. Pożyczają pieniądze na bardzo podobnej zasadzie – sporządzają umowę z terminem oraz warunkami spłaty. Zazwyczaj dzielą kwotę na przystępne raty, rozłożone na długi, nawet kilkuletni okres. Przy tym są bardzo łagodne w weryfikacji klientów. Nie sprawdzają raportu BIK, dlatego taką pomoc mogą otrzymać osoby bardzo zadłużone lub z wyjątkowo złą historią kredytową. Co więcej, wszystkie formalności są ograniczone do minimum i da się je dopełnić przez Internet.

Kto może wziąć kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem?

Chociaż parabanki nie sprawdzają swoich klientów w takim stopniu jak banki, by dostać kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem trzeba i tak spełnić kilka podstawowych warunków. Pożyczkobiorca powinien przede wszystkim być pełnoletnim obywatelem Polski, ze stałym miejscem zamieszkania na terenie kraju. Do tego musi przedstawić ważny dowód osobisty oraz jakiekolwiek zaświadczenie o dochodach. Umowy nie może podpisać osoba bez pełni praw albo pod wpływem środków odurzających.

Kiedy warto wziąć kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem?

Na kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem decydują się osoby, które mają kłopoty ze spłatą obecnych zobowiązań, a nie mają szans na konsolidację w banku. Zwykle są w wyjątkowo złej sytuacji lub mają bardzo długą historię kredytową. Tacy klienci są gorzej traktowani, ale często okazuje się, że mogą bez problemu spłacić pożyczkę rozłożoną na dłuższy czas i dogodne raty. Parabanki dają im szansę na to, by wyjść na prostą.

Po pomoc tego typu najczęściej zgłaszają się ludzie, którzy wzięli kilka (czy nawet kilkanaście) chwilówek na raz. Niektórzy zaciągają jedno zobowiązanie za długim, przez co wpadają w błędne koło. Spłacanie pożyczek w wielu miejscach może też dodatkowo powodować pomyłki i nieumyślne opóźnienia, ponieważ w stresie łatwo się pogubić.

Uregulowanie wszystkich chwilówek za jednym zamachem to ogromna ulga. Specjalny kredyt oddłużeniowy jest przy tym tak skonstruowany, by nie przytłoczył klienta. Dzięki niemu można sprawnie odzyskać stabilność finansową.

Takie rozwiązanie jest także wygodnym wyjściem dla osób, które chcą „połączyć” wszystkie swoje zobowiązania, ale nie mogą ubiegać się o konsolidację np. przez brak historii kredytowej lub niską zdolność. Zdarza się, że ktoś weźmie kilka chwilówek np. na remont, ale potem drażni go spłacanie każdej z osobna. Często klienci w wieku od 25-30 są też zatrudnieni na umowy cywilnoprawne, co również nie jest raczej przychylnie odbierane przez banki. Dla firm pozabankowych to żaden problem!

Na co zwrócić uwagę, szukając kredytu oddłużeniowego?

Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem może naprawdę pomóc wielu osobom, ale nie należy decydować się na takie zobowiązanie zbyt lekkomyślnie. W przeciwnym razie zamieni się tylko kilka mniejszych długów na jeden, większy. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że pożyczona kwota musi pokryć wszystkie zaległości, a do tego wygeneruje jeszcze określone odsetki oraz dodatkowe opłaty. Z tego względu warto wybrać rzeczywiście korzystną ofertę, na takich warunkach, by nie sprawiała już żadnych problemów.

Przed złożeniem podpisu konieczne powinno się dokładnie zapoznać ze wszystkimi zapisami umowy. Dłużnicy są często zestresowani czy wręcz zdesperowani, więc niektórzy mogą próbować to wykorzystać. Zdarzają się nieuczciwe firmy pożyczkowe, które stosują w umowach tzw. zapisy abuzywne. Oznacza to, że tak niejasno opisują warunki, że mogą je potem interpretować na własną korzyść. Mniej znane parabanki dobrze jest zweryfikować np. w Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem może pomóc Ci wydostać się z poważnych długów. By jednak na pewno był dla Ciebie korzystny, musisz uważnie wybrać odpowiednią ofertę. Sprawdź umowę i postaraj się wynegocjować najlepsze warunki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.