Kredyty dla lekarzy – czym są? Na co i gdzie można otrzymać?

3 lipca 2020  — Sebastian

Kredyt dla lekarzyCoraz więcej banków i firm pożyczkowych przygotowuje oferty przeznaczone dla przedstawicieli konkretnych zawodów. W związku z pandemią koronawirusa lepsze warunki proponuje się głównie reprezentantom najważniejszych specjalności. Przysługują im m.in. niższe oprocentowanie, wyższe kwoty czy wygodniejsze metody zabezpieczenia. Na specjalne traktowanie mogą liczyć szczególnie pracownicy służby zdrowia. Wyjaśniamy na czym polegają kredyty dla lekarzy i podpowiadamy, gdzie można je dostać!

Kredyty dla lekarzy – na czym to polega?

Bankom i firmom pozabankowym zawsze zależy na tym, by pożyczać pieniądze osobom zaufanym. Nie da się ukryć, że przedstawiciele pewnych zawodów cieszą się większym poważaniem. Szczególnie lekarze sprawiają wrażenie idealnych pożyczkobiorców – sporo zarabiają, posiadają stały dochód, a do tego mają zazwyczaj silne poczucie odpowiedzialności. Bardzo dbają również o swoją reputację, szczególnie gdy prowadzą prywatną działalność, dlatego nie dopuszczają do żadnych problemów ze spłatą. Z tego względu niektóre instytucje dołączyły do swojej oferty specjalne kredyty dla lekarzy. Starają się zachęcić medyków do korzystania z ich usług, przygotowując coraz atrakcyjniejsze cenowo warunki finansowania.

Zaufani klienci są najbardziej pożądanymi kandydatami na kredytobiorców, dlatego banki zabiegają o nich świetnymi warunkami umów. Świadczenia tego typu są oczywiście podobne do klasycznych pożyczek, ale pod kilkoma względami się od nich różnią. Przede wszystkim są o wiele korzystniejsze i znacznie łatwiej oraz szybciej da się je uzyskać. Dzięki niewielkiej liczbie dokumentów można zaoszczędzić sporo czasu.

Kto może ubiegać się o kredyt dla lekarza?

Kredyty dla lekarzy, jak sama nazwa wskazuje, przysługują osobom wykonującym zawód lekarza. Specjalizacja nie ma większego znaczenia. Zapożyczyć się mogą m.in. stomatolodzy, ortopedzi, chirurdzy, pediatrzy, ale też lekarze rodzinni. Kandydat może być zatrudniony na kontrakt, umowę o pracę, czy nawet prowadzić własny, prywatny gabinet. Najważniejsze jest, by posiadał prawo wykonywania zawodu, a także polskie obywatelstwo oraz ważny dowód osobisty.

Wiele osób zastanawia się, czy o taki kredyt mogą ubiegać się też weterynarze. Zawód lekarza weterynarii jest w zasadzie traktowany równie dobrze przez analityków kredytowych. Są wprawdzie przypadki gdzie kwoty oferowanego kredytu są niższe natomiast są to raczej wyjątki.

Czym wyróżniają się kredyty dla lekarzy?

Kredyty dla lekarzy są niezwykle atrakcyjne. Przede wszystkim, proces uzyskania takiego zobowiązania jest znacznie ułatwiony, a formalności ograniczone do minimum. W niektórych przypadkach nie sprawdza się nawet przeszłości kredytowej klientów. Zazwyczaj nie wymaga się również żadnych dodatkowych zabezpieczeń spłaty. W ten sposób klienci wyrabiają sobie dobrą opinię o danej instytucji. Dzięki temu później z chęcią ponownie zdecydują się na zobowiązanie lub polecą ofertę kolegom z branży.

Oferty tego typu są także zwykle bardzo nisko oprocentowane. Wiele instytucji decyduje się także na stosunkowo niewielkie prowizje. Zależy im na pozyskaniu klientów w tej grupie zawodowej, ponieważ są wiarygodni przez co spada ryzyko kredytowe a tym samym koszty obsługi produktów tychże klientów.

Na co lekarze mogą wziąć kredyt?

Kredyty dla lekarzy mogą być najróżniejsze – wszystko zależy od ofert proponowanych przez banki i instytucje pożyczkowe. Niektórzy proponują po prostu kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel. Często można spotkać się także z opcjami inwestycyjnymi. Uzyskane z nich środki muszą zostać wydane m.in. na specjalistyczną aparaturę, akcesoria czy inne niezbędne materiały i sprzęty. Dużą popularnością cieszą się też kredyty samochodowe dla lekarzy – większość dojeżdża przecież do pracy lub do pacjentów na wizyty domowe.

Szczególnie korzystne są również kredyty hipoteczne. Medykom proponuje się niższe oprocentowanie, marżę i prowizję. Często pomija się dodatkowe opłaty przygotowawcze itp. Mimo wszystko lekarze nie unikną jednak obowiązku wpłaty 10-20% nakładu własnego, konieczności wykupienia ubezpieczenia czy ograniczeń związanych z długością okresu spłaty.

Tak czy inaczej, lekarze otrzymują o wiele lepsze warunki niż przeciętni klienci. Każda instytucja ustala oczywiście własne zasady, dlatego przed wyborem oferty warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi wariantami. W ten sposób można wybrać absolutnie najlepszą propozycję.

Kredyty dla lekarzy są o wiele korzystniejsze, a do tego znacznie łatwiej da się je uzyskać. Medycy cieszą się dużym zaufaniem, dlatego nie muszą przechodzić przez wielostopniowy proces weryfikacji. By ich zachęcić, banki obniżają też oprocentowania, marże oraz prowizje. Jeśli jesteś aktywnym zawodowo lekarzem, koniecznie rozważ wzięcie korzystnego kredytu – na cel związany z pracą lub życiem prywatnym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *