Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań, ale lepiej radzą sobie z ich spłatą

18 sierpnia 2022  — Maciej

Chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, to wciąż korzystamy z zewnętrznego wsparcia finansowego. Na szczęście w większości przypadków wcale nie wynika to z potrzeb w zakresie zdobycia dodatkowych środków na przetrwanie, ale raczej z chęci realizacji coraz bardziej wygórowanych potrzeb.

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, dlatego instytucje bankowe i pozabankowe muszą walczyć o każdego klienta, oferując coraz atrakcyjniejsze i bardziej opłacalne zobowiązania. Dzięki temu szybką pożyczkę można otrzymać nawet w 15 minut, a jej spłata w dogodnych ratach nie stanowi żadnego problemu. Czy wiesz, że bez problemu udaje się znaleźć zupełnie darmowe pożyczki, które nie generują żadnych kosztów?

Polacy wstydzą się długów

Nadal więcej wydajemy, niż zarabiamy, ale nas na to stać. Oczywiście, na listach dłużników figurują miliony obywateli naszego kraju, natomiast w porównaniu z innymi krajami europejskimi plasujemy się na wysokich pozycjach w zakresie pozytywnego wizerunku Polaków jako wypłacalnych i wiarygodnych pożyczkobiorców. Okazuje się, że wciąż wstydzimy się długów i bardzo często są one tematem tabu. Czujemy również odpowiedzialność za zobowiązania, które wzięliśmy przecież dobrowolnie. W porównaniu z Niemcami czy Holendrami znacznie lepiej radzimy sobie z regulowaniem zaciągniętych zobowiązań.

Korzystamy z produktów oddłużeniowych

Nie uciekamy od długów, mamy świadomość, że te nie zostaną nam darowane. Chętnie wdrażamy za to racjonalne plany oddłużeniowe. Ogromną popularnością w Polsce cieszy się pożyczka konsolidacyjna, która łączy niechciane, wzięte na złych warunkach pożyczki. W ten sposób ustanawiany jest nowy produkt finansowy na lepszych zasadach współpracy, a klient firmy pożyczkowej odzyskuje płynność finansową i lepiej zarządza własnym budżetem. Co ważne, mamy większą świadomość w zakresie korzystania ze zobowiązań finansowych. Porównujemy, szacujemy koszty, korzystamy ze wsparcia doświadczonych doradców finansowych. Doskonale wiemy, że nie wszystkie propozycje współpracy są korzystne, a priorytetowym czynnikiem, na który trzeba zwracać uwagę, jest wskaźnik RRSO, czyli ten, który mówi o całkowitych opłatach, jakie musi ponieść klient w związku ze współpracą z firmą pożyczkową. Zaciągamy szybkie pożyczki tylko wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujemy, dzięki czemu rzadziej dopada nas tzw. spirala zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.