Pożyczka online na sylwestra

16 listopada 2021  — Maciej

Szampańska zabawa sylwestrowa oraz huczne powitanie nowego roku o północy 31 grudnia mają swoją cenę – i niekoniecznie jest ona niska.

Jeśli chcesz bawić się na prawdziwym balu, z fajerwerkami o 12.00 w nocy, musisz liczyć się z wysokimi kosztami tej zabawy. Czy warto w tym celu zaciągnąć pożyczkę online na sylwestra?

Zobacz również: Darmowe pożyczki. Czy są dostępne w 2021 roku?

  • Statystyczny Polak w 2020 roku chciał wydać średnio około 200 zł na imprezę sylwestrową.
  • Zdecydowana większość, bo około 70 proc. Polaków, spędzała sylwestra w domu, z najbliższymi.
  • Pożyczka na pokrycie kosztów sylwestra jest łatwo dostępna w ramach oferty chwilówek online.
  • Warto zastanowić się nad zasadnością zaciągnięcia pożyczki na sylwestra i zdecydować się na nią tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca na pewno będzie w stanie ją spłacić w wyznaczonym terminie.

Ile Polacy wydają na zabawę sylwestrową?

 

Część Polaków idzie na bale sylwestrowe organizowane przez restauracje i sale bankietowe. Inni wolą tak zwane prywatki z rodziną oraz przyjaciółmi. Sposobów na organizację sylwestra jest wiele, także tych bardziej oryginalnych, jak koncert w filharmonii czy maraton spektakli teatralnych. Wszystkie takie atrakcje niestety kosztują.

Z badania przeprowadzonego przez Maison&Partners dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor w 2020 roku wynikało, że Polacy w ubiegłym roku zamierzali na sylwestra wydać średnio 212 zł. Niemal 70 proc. ankietowanych chciało powitać nowy rok 2021 w towarzystwie domowników.

Dla porównania warto podać, że – jak wynikało z badania na zlecenie BIG InfoMonitor w 2019 roku – statystyczny Polak na sylwestrową zabawę planował wydać ponad 300 zł. Jednak był to rok tuż przed pandemią COVID-19 i nikt nie spodziewał się lockdownów oraz innych konsekwencji zakażeń koronawirusem. Chętnych do hucznego obchodzenia sylwestra w ubiegłym roku było tylko 26 proc., podczas gdy w 2019 roku bawiło się z tej okazji lub wyjeżdżało np. w góry lub za granicę ponad 70 proc. osób.

Największe koszty ponoszone przez Polaków w związku z sylwestrem

W zależności od tego, jak zamierzasz spędzić sylwestra – czy na kanapie, oglądając filmy i seriale lub koncerty sylwestrowe emitowane przez największe stacje telewizyjne, czy też urządzasz prywatkę w większym gronie albo idziesz na zabawę sylwestrową z prawdziwego zdarzenia – powinieneś się przygotować na inne wydatki.

Do najważniejszych kategorii kosztów zaliczają się przy tym:

  • wydatki na jedzenie i alkohol,
  • zakup sylwestrowych kreacji,
  • koszty usług fryzjerskich i kosmetycznych,
  • zakup fajerwerków.

Jeśli wybierasz się na zabawę sylwestrową na salę, najprawdopodobniej zapłacisz co najmniej 200-250 zł i więcej za osobę, w zależności od wielkości klubu, samej imprezy oraz miasta, w którym odbywa się zabawa. Do tego musisz doliczyć koszty strojów sylwestrowych, makijażu i fryzury, a także wysokoprocentowych trunków, które niekoniecznie muszą być w cenie imprezy.

Naturalnie mniej wydadzą ci, którzy sylwestra spędzą w domu, w rodzinnym gronie. Zapłacą najpewniej tylko za jedzenie i napoje oraz ewentualnie dekoracje. Strój w takim przypadku na ogół pozostaje sprawą drugorzędną.

Pożyczka na pokrycie kosztów sylwestra

Czy warto witać nowy rok z pożyczką „na koncie”? Najlepiej byłoby, żebyś nie wchodził w niego z długami, ale może się tak zdarzyć.

Jeśli organizacja świąt Bożego Narodzenia pochłonęła twoje oszczędności, to nie będziesz mógł sobie pozwolić na wymarzonego sylwestra bez sięgnięcia po pożyczkę. Możesz wyszukać ofertę na pierwszą – zazwyczaj darmową – chwilówkę na dowolny cel w firmie pozabankowej. Nigdy jednak nie decyduj się na nią, jeśli masz już wiele kredytów do spłaty i najpewniej nie będziesz w stanie zwrócić pieniędzy do firmy w terminie. Wtedy nawet pierwotnie darmowa pożyczka staje się płatna, a ty będziesz musiał dodatkowo pokryć koszty odsetek karnych.

Zastanów się, czy impreza sylwestrowa jest warta tego, by zaciągać z tego tytułu pożyczki online. Choć są łatwo dostępne, to każdy taki dług będziesz musiał spłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *