Skuteczny proces oddłużania. Sprawdź, jak pozbyć się niechcianych chwilówek

29 czerwca 2022  — Maciej

Łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy bardzo często wywołuje tzw. spiralę zadłużenia. Dobrą informacją jest natomiast to, że chociaż Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań bankowych i tych pozabankowych, to wzrasta ich świadomość w zakresie konieczności dokonywania regularnych płatności. Długi mieszkańców naszego kraju “topnieją”, a pożyczkobiorcy coraz chętniej korzystają ze skutecznych sposobów na oddłużanie. Poznaj je, jeśli borykasz się ze spłatą niechcianych pożyczek na nieatrakcyjnych warunkach i odzyskaj pełną płynność finansową.

Konsolidacja chwilówek

Branie kolejnego zobowiązania, aby uzyskać pieniądze na spłatę tych już zaciągniętych, nie jest najlepszym pomysłem. Właśnie w ten sposób powstaje spirala długów, z której niezwykle trudno wyjść.

Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że jednym z najlepszych produktów oddłużeniowych jest natomiast konsolidacja. Pożyczka konsolidacyjna, to nic innego, jak połączenie zobowiązań zaciągniętych na niekorzystnych warunkach spłaty. Niechciane chwilówki zostają spłacone, powstaje zaś jeden, nowy produkt finansowy, który jest dogodny w spłacie.

Jakie korzyści daje pożyczka konsolidacyjna? Przede wszystkim pozwala pozbyć się płatności, z których regulowaniem dłużnik sobie nie radzi. Nowe zobowiązanie charakteryzuje się wydłużonym okresem współpracy, a połączona rata jest mniejsza, aniżeli suma tych spłacanych na dotychczasowych warunkach. Pożyczkobiorca odzyskuje nie tylko płynność finansową i lepiej zarządza własnym budżetem, ale poprawia też swoją zdolność kredytową, dzięki czemu w razie potrzeby może skorzystać z dodatkowych środków na dowolny cel.

Wsparcie doświadczonych doradców

Decyzje o braniu kolejnych pożyczek podejmowane są bardzo często zbyt pochopnie. Wszystko dlatego, że firmy pozabankowe udzielają je szybko, przy minimum formalności, bez weryfikacji w BIK i za pośrednictwem wychodzenia z domu. Kilka takich zobowiązań może już w znaczny sposób zaburzyć stabilność finansową, a karne odsetki, jakie narzuca instytucja pozabankowa za opóźnienia w spłatach rat, wywołują jeszcze poważniejsze problemy finansowe.

Osoby, które uwikłały się we współpracę z firmami pożyczkowymi na niekorzystnych warunkach, najczęściej potrzebują profesjonalnego wsparcia, aby móc podejmować tylko rozsądne decyzje i jak najszybciej pozbyć się zadłużenia.

Z pomocą przychodzą doświadczeni pośrednicy finansowi, z wieloletnim doświadczeniem w branży. Ich strategia działania jest prosta. Najpierw przeprowadzają szczegółowy wywiad z klientem, dzięki czemu poznają jego aktualną sytuację finansową, potrzeby oraz możliwości spłaty. Następnie dokonują weryfikacji bieżących ofert konkurencyjnych względem siebie instytucji i wybierają najlepsze dla klienta rozwiązanie. Co więcej, doradcy kalkulują nowe zobowiązanie pod względem kosztów, wspierają na każdym etapie ubiegania się o produkt oddłużeniowy, odpowiadają na wszelkie pytania i tłumaczą niejasności. Służą też radą już podczas spłacania pożyczki oddłużeniowej, aż do uregulowania ostatniej raty. Istotne jest to, że pozwalają wdrożyć skuteczny proces oddłużania osobom, które nie mają szans na współpracę z bankami, pomagają pozbyć się naprawdę pokaźnych zaległości. Wszystko po to, aby klient mógł cieszyć się nie tylko stabilną sytuacją finansową, ale również po to, aby mógł zacząć generować oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *