Szansa na odzyskanie płynności finansowej – konsolidacja chwilówek

29 czerwca 2022  — Maciej

Zaciągnąłeś kilka szybkich pożyczek na dowolny cel, a teraz zaczynasz mieć kłopoty z ich regularną spłatą? Reaguj szybko i zacznij wdrażać skuteczny proces oddłużania, zanim całkowicie utracisz płynność finansową. Sposobem na pozbycie się niechcianych chwilówek, a tym samym wysokich kosztów i problemów z komfortowym zarządzaniem własnym budżetem, może być pożyczka konsolidacyjna. Sprawdź, jak działa konsolidacja i skorzystaj z opcji, dzięki której przestaniesz mieć problemy z pieniędzmi.

Na czym polega konsolidacja szybkich pożyczek?

Łatwy dostęp do dodatkowych środków sprawia, że klient zaciąga co najmniej kilka zobowiązań pożyczkowych. Wystarczy przecież wypełnić elektroniczny wniosek (nie trzeba nawet wychodzić z domu), aby pieniądze pojawiły się na koncie już w ciągu 15 minut. Co więcej, instytucje pozabankowe z reguły nie weryfikują zdolności kredytowej swoich klientów, dzięki czemu pożyczkę otrzymują również osoby niepracujące i dłużnicy, wszyscy ci, którzy nie mają żadnych szans na współpracę z bankami.

Szybko pojawia się jednak problem z płatnościami zaciągniętych zobowiązań. Warto pamiętać również, że chwilówki wciąż udzielane są często na niekorzystnych warunkach i generują wysokie koszty. Konsolidacja jest sposobem na to, aby się ich pozbyć.

Pożyczka konsolidacyjna, to połączenie zobowiązań wziętych na złych warunkach, dzięki czemu są one spłacane i powstaje jeden, znacznie lepszy produkt finansowy. Pożyczka konsolidacyjna pozwala wydłużyć okres współpracy klienta z instytucją pozabankową i generuje niższe raty, dzięki czemu pożyczkobiorca jest je w stanie dogodnie spłacać.

Jak wybrać pożyczkę konsolidacyjną?

Musisz wiedzieć, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami. To dlatego każde zobowiązanie oferowane jest na zupełnie innych warunkach, pod uwagę brane są również potrzeby i możliwości spłaty potencjalnego pożyczkobiorcy.

Nie jest łatwo wybrać najlepszą konsolidację pożyczek, która będzie rzeczywistym wsparciem i sposobem na pozbycie się długów. Zobowiązanie, które będzie generować wysokie koszty, stanie się zupełnie nieopłacalne i jeszcze bardziej pogrąży finansowo klienta.

Dobrą opcją jest skorzystanie z rankingu pożyczek konsolidacyjnych. To zestawienia, które ujmują najważniejsze kryteria takich zobowiązań. Pod uwagę zawsze należy brać nie tylko oprocentowanie czy wysokość połączonej raty. Priorytetem jest wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach, w tym ewentualnej prowizji, jaka firma pożyczkowa pobierze za przeprowadzenie konsolidacji i innych opłatach, które musi ponieść klient.

Skuteczny proces oddłużania za pomocą konsolidacji dobierze również profesjonalny doradca finansowy. Po poznaniu potrzeb klienta zweryfikuje aktualne oferty i zaproponuje najlepsze, najtańsze i najbardziej komfortowe w spłacie zobowiązanie, dzięki któremu pożyczkobiorca szybko odzyska płynność finansową i pozbędzie się długów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *