Pożyczka kieszonkowa – nowość w ofertach pożyczkodawców

14 grudnia 2019  — Dariusz

Kieszonkowe kojarzy się z niewielkimi kwotami. Taka też jest pożyczka kieszonkowa. To wygodne rozwiązanie jeśli potrzebujemy niedużej sumy na krótki czas. O jakich kwotach mowa i jakie są zasady przyznawania pożyczki w takiej wersji?

Jeszcze niedawno pożyczki i kredyty kojarzyły się jedynie z wysokimi sumami. Ale nie zawsze mamy potrzebę zadłużania się na przykład na kilka tysięcy. Czasem brakuje nam 100 zł, 200 zł. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi pożyczka kieszonkowa. Samo znalezienie pożyczkodawcy nie powinno być dużym kłopotem. 

Pożyczanie małych kwot – ogólne zasady

Ta usługa finansowa jest dostępna w pozabankowych firmach finansowych. Chociaż jest jedną z nowości, już zdobyła wielu zwolenników. Formalności jest niewiele i może się o nią starać niemal każdy. Najważniejsze, byśmy byli pełnoletni i mieli źródło dochodu. Firma pożyczkowa musi mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Często sprawdza się też historię kredytową przyszłego klienta.

Żeby otrzymać pożyczkę kieszonkową, możemy złożyć wniosek online. Podajemy wtedy nasze dane osobowe i związane z bieżącą sytuacją finansową. Następnie pracownik firmy weryfikuje klienta. Drogą internetową możemy wnioskować o każdej porze i z dowolnego miejsca, ale musimy się liczyć, że nasze dane będą weryfikowane w godzinach pracy placów. Zatem składając go w weekend, musimy czekać do poniedziałku. Natomiast jeśli trafimy na dzień roboczy, decyzję możemy mieć nawet w 15 minut.

Przeczytaj również: Pożyczki dla studentów – jak sfinansować swoją edukację?

Maksymalna wysokość pożyczki kieszonkowej

Pożyczka kieszonkowa może być przyznawana na troszkę innych warunkach, w zależności od tego, do której firmy się zgłosimy. Najczęściej jednak dotyczy dostępności kwot w przedziale od 100 zł do 500 zł. Pożycza się je na okres do 30 dni, ale zdarzają się instytucje, w których termin może być nieco dłuższy np. 45 dni. Jeśli nie korzystaliśmy wcześniej z usług danej firmy i spłacimy pożyczkę w terminie, to możemy ją mieć całkowicie darmowo, to znaczy oddajemy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Jeśli jednak przekroczymy termin, to koszty rosną i to trzeba mieć na uwadze.

Przeczytaj również: Pożyczka w rodzinie – jak zgodnie z prawem pożyczać pieniądze od rodziny?

Największe zalety

Na pewno jedną z głównych zalet tej usługi jest to, że formalności są ograniczone do minimum, a dzięki składaniu wniosku online, nie musimy nawet iść do placówki osobiście. Pieniądze możemy mieć na koncie od razu po rozpatrzeniu decyzji. Kwota jest niewielka, więc nie powinniśmy mieć problemów ze spłatą. A jeśli się dobrze zastanowimy i porównamy ze sobą różne oferty, to może się okazać, że pożyczka będzie darmowa.

Czasem każdemu z nas na koniec miesiąca może brakować niewielkiej gotówki. W przypadku, kiedy mamy pewność co do płynności finansowej i tego, że pieniędzy potrzebujemy na chwilę, pożyczka kieszonkowa będzie świetnym rozwiązaniem. Sprawdzi się, kiedy nagle zepsuje się pralka czy samochód, albo konieczne są nieplanowane zakupy.

Przeczytaj również: Przedawnienie pożyczki – kiedy następuje, czyli kiedy pożyczka ulega przedawnieniu

Oblicz, ile wyniesie rata Twojego kredytu, jak długo będziesz spłacać zadłużenie, i ile zapłacisz odsetek!

2 odpowiedzi na “Pożyczka kieszonkowa – nowość w ofertach pożyczkodawców”

  1. Uważam, że najważniejsze jest unikanie ryzyka. Nie raz uratowało mi to skórę na koniec miesiąca. Ale zawsze miałem pewność, że będę miał z czego spłacić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *