Czy kredyt konsolidacyjny można wziąć online?

4 czerwca 2019  — Arkadiusz

Kredyt konsolidacyjny bywa ostatnią deską ratunku gdy zaczynamy gubić się we własnych zobowiązaniach bądź tracimy płynność finansową. Jest to dziś bardzo popularny produkt bankowy. 

kredyt konsolidacyjny online

Możemy wybierać spośród wielu ofert a biorąc pod uwagę że dla przeciętnego człowieka porównanie różnych ofert kredytów jest niezwykle trudne, łatwo się wśród nich pogubić. Wiele osób, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, nie ma czasu na wizyty w bankach. Jednak i na to jest rozwiązanie.

Czy kredyt konsolidacyjny można otrzymać online?

Oczywiście, segment kredytów konsolidacyjnych idzie z duchem czasu i obecnie istnieją możliwości otrzymania finansowania przez internet. Konsolidacja kredytu stała się dla klientów technicznie znacznie prostsza do zrealizowania. Rozwiązanie takie ma wiele zalet, posiada jednak również wady które mogą w pewnych przypadkach całkowicie je zdyskwalifikować. O jakich wadach i zaletach mowa?

Przeczytaj również: Co to jest kredyt konsolidacyjny i na czym polega?

Brak indywidualnego podejścia

W przypadku składania wniosku o kredyt konsolidacyjny online, dla banku stajesz się wyłącznie numerem. Wszelkie dane na temat osoby zainteresowanej to informacje znajdujące się w systemie banku oraz BIK-u. Nie ma tu miejsca na indywidualną ocenę każdego wnioskodawcy. 

Wszelkie potknięcia jakie zdarzyły nam się w przeszłości bezapelacyjnie zostaną wzięte pod uwagę i mogą wpłynąć na decyzję odmowną bądź też gorsze dla nas warunki kredytowania. Jeśli zatem nasza historia kredytowa jest niekorzystna, dużo lepszym rozwiązaniem jest poprowadzenie sprawy przez profesjonalistę w tej dziedzinie.

Przeczytaj również: Rodzaje kredytów – formy i rodzaje kredytów bankowych i pozabankowych?

Generowanie dodatkowych zapytań kredytowych w systemie

Ilość zapytań w systemie BIK obniża naszą punktację a tym samym wiarygodność jako kredytobiorcy i ma negatywny wpływ na przyszłe decyzje kredytowe. Dodatkowo zapytania, zwłaszcza zakończone odmowami, widnieją w BIK aż 12 miesięcy. Rozmowa z naszym doradcą o Twojej kondycji finansowej jeszcze przed złożeniem zapytania, uchroni Cię przed podobną sytuacją. 

Jest to bardzo poważny argument i jeśli tylko masz jakiekolwiek wątpliwości co do otrzymania kredytu konsolidacyjnego przez internet, zgłoś się do nas – bezpłatnie zdiagnozujemy stan Twoich finansów!

Większy koszt kredytu

Kredyty udzielane online są zazwyczaj droższe od tych, które uzyskamy w oddziale banku. Jest to związane ze zwiększonym ryzykiem kredytowym jakie banki przyjmują wobec nowych klientów – podczas omawiania przypadku danego klienta, dajemy bankowi możliwość dokładniejszej oceny wnioskodawcy i wzięcia pod uwagę czynników, które są pomijane w trybie online. 

Z punktu widzenia kosztów zatem lepszym rozwiązaniem będą indywidualne rozmowy prowadzone z bankiem nawet z udziałem licencjonowanego pośrednika. Pamiętaj, że już sama konsolidacja chwilówek online może być droższa niż łączenie klasycznych kredytów!

Oszczędność czasu

Jest to ogromna zaleta zwłaszcza dla osób, dla których czas oznacza działalność zarobkową. Gdy kilka godzin spędzonych w bankach może zaważyć na utracie intratnego zlecenia, nawet wyższy koszt kredytu może być akceptowalny. Kredyt konsolidacyjny załatwimy nawet w niecałą godzinę a przy odrobinie szczęścia zajmie nam to kilkanaście minut. Zwłaszcza przy niewielkich kwotach konsolidowanych zobowiązań, może być równie prosty do uzyskania jak kredyt gotówkowy.

Dobre rozwiązanie dla klientów bez “chwilówek”

Wiele z wymienionych wyżej zmartwień przestaje mieć znaczenie jeśli nie interesuje nas konsolidacja chwilówek. Dla banku stajemy się bardziej wiarygodni, cała procedura przebiega sprawniej, koszt kredytu będzie również niższy a ryzyko wygenerowania zapytania i otrzymania decyzji odmownej bądź oferty z warunkami nie do zaakceptowania, spadnie drastycznie. Należy też zaznaczyć, że oficjalnie jedynie dwa banki dopuszczają konsolidację chwilówek i to pod warunkiem, że wszystkie zobowiązania są regulowane bez zarzutu.

Podsumowując: kredyt konsolidacyjny online jest znakomitym rozwiązaniem dla osób dysponujących niewielką ilością czasu z bardzo dobrą historią w BIK oraz bez chwilówek i pożyczek parabankowych.

W innym wypadku warto gruntownie przeanalizować własną kondycję finansową oraz wytyczyć obszary do poprawy tak aby złożony wniosek zakończył się decyzją pozytywną a nie kolejnym zapytaniem kredytowym.

Aby uzyskać bezpłatną ocenę swojej sytuacji, zadzwoń lub wypełnij wniosek, z chęcią pomożemy!

Oblicz, ile wyniesie rata Twojego kredytu, jak długo będziesz spłacać zadłużenie, i ile zapłacisz odsetek!

6 odpowiedzi na “Czy kredyt konsolidacyjny można wziąć online?”

  1. Moja mama zaciągnęła kilka pożyczek i na domiar złego jeszcze kredyt … tylko dzięki konsolidacji udało nam się z tym wszystkim uporać.

  2. Najgorzej jest wpaść w pętle chwilówek… tylko konsolidacja może człowieka wyprowadzić z tej sieci, żeby nie popaść w totalne długi.

  3. W przypadku konsolidacji chwilówek w moim wypadku dzięki konsolidacji uzyskałam lepsze warunki, niż gdybym spłacała wszystkie swoje zobowiązania osobo – raty są niższe i koszty znacznie mniejsze. Wiem możecie mnie oceniać, po co nabrała tyle chwilówek … ale pamiętajcie, że każdy ma swoje problemy, najważniejsze to jakoś z nich wyjść. W moim wypadku konsolidacja była ratunkiem.

    1. To jest najważniejsze, dać sobie możliwość i wyjść na prostą. Najgorsze jest to, że większość społeczeństwa nigdy o terminie “konsolidacja” nie słyszała i tonie w długach coraz bardziej

  4. Nie dopuszczajcie do wpadnięcia w spiralę zadłużenia! Konsolidujcie swoje kredyty/pożyczki…w rezultacie otrzymacie jedno mniejsze zobowiązanie rozłożone na dogodne raty w odpowiednim dla Was czasie. Zalety tego typu rozwiązania są ogromne, na prawdę przekonałam się o tym na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *